Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Koknesē notiks starptautisks jauniešu projekts: uzturs, veselība un pozitīva ķermeņa uztvere

Aizkraukles novadā Koknesē 10. – 19. jūnijā norisināsies biedrības “Būt Brīvai” rīkots projekts “Food is nutrition. That’s it.”, lai jaunatnes darbinieki no dažādām valstīm apgūtu metodes darbā ar jaunatni, mentālās veselības problēmām un apgūtu tehnikas, lai veicinātu pozitīvu ķermeņa uztveri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektā piedalīsies 31 jaunatnes darbinieks no Turcijas, Grieķijas, Rumānijas, Lietuvas un Latvijas. Aicinām Kokneses iedzīvotājus būt saprotošiem un iekļaujošiem sastopot projekta dalībniekus. Pasākuma laikā dalībnieki apskatīs Koknesi un apmetīsies Kokneses viesu namā “Mazā Kāpa”, tādejādi veicinot vietējo tūrismu.

Projekta rezultātā tiks radīta krāsojamā grāmata pozitīvai ķermeņa uztverei un lauzti stereotipi par ēšanas traucējumiem. Tas būs kā sākums starpvalstu sadarbībai un turpmākiem starptautiskiem sadarbības projektiem Koknesē.

Negatīva ķermeņa uztvere ir kad cilvēks kopumā ir neapmierināts ar to, kā viņš izskatās. Viņiem var šķist, ka ir jāmaina ķermeņa izmērs vai forma. Ķermeņa uztvere ir cieši saistīta arī ar pašvērtējumu un pozitīvu dzīvesveida izvēli. Negatīva ķermeņa uztvere var veicināt depresijas, sociālās trauksmes un dažādu ēšanas traucējumu attīstību, kā, piemēram, anoreksija un bulīmija, kas tālāk ietekmē jaunieša dzīvi jau pieaugušā vecumā.

Biedrību Būt Brīvai nodibinājusi novadniece Anna Balode pēc cīņas ar ēšanas traucējumiem  ar mērķi palīdzēt cilvēkiem ar ēšanas traucējumiem un to tuviniekiem, izglītot sabiedrību, preventīvi strādāt ar jaunatni, lai mazinātu ēšanas traucējumu riskus Latvijā.
Biedrībā darbojas mentori, kas pieejami bez maksas, tā nodrošina atbalsta grupas, seminārus, lekcijas un individuālu atbalstu. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.