Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Koknesē sadeg vieglā automašīna

Svētdien ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros Aizkraukles novada Seces pagastā dega elektrības stabs, koks un niedres 10 008 m2 platībā, savukārt Kokneses pagastā sadega vieglā automašīna visā tās platībā.

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no 14. aprīļa plkst. 6.30 līdz 19. aprīļa plkst. 6.30 Aizkraukles novadā dzēsti vairāki kūlas ugunsgrēki: Neretas pagastā — 750 m2 platībā, Skrīveru pagastā — 3000 m2 platībā, Rīgas ielā, Jaunjelgavā, — 400 m2 platībā, Brīvības ielā, Jaunjelgavā, — 300 m2 un 600 m2 platībā, Staburaga pagastā — 2,7 hektāru platībā, Lejas ielā, Pļaviņās, — 200 m2 platībā, Seces pagastā — 100 m2, 2000 m2 un 400 m2 platībā.

Kopumā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 76 izsaukumus – 55 uz ugunsgrēku dzēšanu, 16 uz glābšanas darbiem un vēl pieci izsaukumi bija maldinājums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Citviet Zemgalē

Ceturtdien plkst. 18.07 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Palejas ielu Jēkabpilī, kur piecstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī dega dīvāns 2 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji dzīvoklī atrada cilvēku, kurš ugunsgrēkā bija gājis bojā. Diemžēl mājoklī ugunsdzēsēji glābēji nedzirdēja brīdinošo dūmu detektora signālu. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 18.58.

Piektdien plkst. 20.07 Jelgavas un Kalnciema ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Draudzības ielu Kalnciemā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas vienā no dzīvokļiem bija nostrādājis dūmu detektors. Iekļūstot dzīvoklī, tika konstatēta, ka virtuvē uz plīts ir piededzis ēdiens 0,1 m2 platībā, radot spēcīgu sadūmojumu, kā rezultātā nostrādāja dūmu detektors. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās 30 cilvēki. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 20.40.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien plkst. 14.31 VUGD saņēma izsaukumu uz Sporta ielu Viesītē, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā dega dzīvokļa ārdurvis 2 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no dzīvokļa iznesot izglāba divus cilvēkus un nodeva viņus Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 15.33.

Svētdien plkst. 19.55 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Robežu ielu Dobelē, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā dega sadzīves mantas 2 m2 un otrajā stāvā – 8 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no ēkas izglāba vienu cilvēku, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, bet vēl divi cilvēki no ēkas evakuējās pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 20.37.

Traģiskākie ugunsgrēki nereti norisinās nelielās platībās, notiekot gruzdēšanai vai degšanai ar nelielu liesmu, kā rezultātā intensīvi izdalās degšanas produkti. Piedūmotā vidē cilvēkam pietiek veikt tikai dažas ieelpas, lai viņš sajustu veselības un vēlāk arī apziņas traucējumus. Tieši dūmu detektors, kas savlaicīgi ar skaļas skaņas palīdzību signalizē par izveidojušos sadūmojumu un ļauj cilvēkiem izglābties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atgriežoties sausākam un saulainākam laikam, Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji dzēsa daudzus kūlas ugunsgrēkus:

Bauskas novadā — Dāviņu pagastā — 4 hektāru platībā;

Dobeles novadā — Dobeles pagastā — dārza māja un kūla 60 m2 platībā, Bērzes pagastā — kūla 200 m2 platībā;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas valstspilsētā — Putnu ielā — 3000 m2 platībā, Meiju ceļā — 5000  m2 platībā;

Jelgavas novadā — Cenu pagastā kūla un būvgruži — 2530 m2 platībā, Salgales pagastā — 3000 m2 platībā, Līvbērzes pagastā — 1500 m2 platībā;

Jēkabpils novadā — Jēkabpilī, Slimnīcas ielā, — 200 m2, Kazarmu ielā — 1000 m2 2, Nameja ielā — 500 m2 un 4000 m2 platībā, Dzelzceļmalas ielā — 2000 m2 platībā, kā arī Sēlpils pagastā — 2000 m2 platībā;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tukuma novadā — Kandavas pagastā sadzīves mantas 30 m2 un kūla 1 hektāra platībā, Džūkstes pagastā — 300 m2 platībā, Irlavas pagastā — 600 m2 platībā, kā arī Tukumā, Pumpura ielā, — 800 m2 platībā, Lielajā ielā — 300 m2 platībā, Raudas ielā — 500 m2 platībā.

Svētdien Bauskas novada Iecavas pagastā dega vienstāva neapdzīvota ēka 60 m2, šķūnis 12 m2, kūla 6000 m2 un atsevišķas zaru kaudzes 60 m2 platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta! Diemžēl katru pavasari ievērojami dienesta resursi tiek tērēti kūlas ugunsgrēku dzēšanai. VUGD aicina cilvēkus aizdomāties, ka tajā laikā, kamēr ugunsdzēsēji glābēji dzēš degošo kūlu, kādam iespējams ir nepieciešama palīdzība, bet to nevar operatīvi sniegt, ja visi tuvākie dienesta resursi ir iesaistīti kūlas ugunsgrēku dzēšanā. Nededzini kūlu un, iespējams, tu kādam izglābsi dzīvību!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros ceturtdien Bauskas novada Iecavas pagastā dega kūts 40 m2 platībā, bet piektdien Dobeles novada Tērvetes pagastā dega vieglā automašīna 6 m2 platībā, Jelgavas novada Platones pagastā dega šķūnis pilnā 30 m2 platībā, Kārļa Skaubīša ielā, Jēkabpilī, vienstāva dzīvojamā mājā dega sadzīves atkritumi un siena 3 m2 platībā un Jēkabpils novada Ābeļu pagastā dega vienstāva pirts ēkas siena 10 m2 platībā. Sestdien Tukuma novada Irlavas pagastā dega šķūnis un traktors 80 m2 platībā, bet Jēkabpils novada Kūku pagastā — vienstāva nojume un kūpinātava 8 m2 platībā.

Svētdien ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumu, kurā Paula Lejiņa ielā Jelgavā piecstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī uz plīts bija piededzis ēdiens 0,5 m2 platībā.

Ceturtdien Jelgavas novada Vilces pagastā vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā. Sestdien Dobeles novada Jaunbērzes pagastā sodrēji 2 m2 platībā dega divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā, bet svētdien Uzvaras ielā Dobelē — 1 m2 platībā.

Sestdien Filozofu ielā Jelgavā ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpes izcēla bojāgājušo un nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 427 izsaukumus — 275 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 149 bija kūlas un deviņi meža ugunsgrēki, 100 uz glābšanas darbiem, bet 52 izsaukums bija maldinājumi.

Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.