Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Koknesē rudens saulgriežos godina sauli

Baibas Skabas foto

Septembra nogalē biedrība “Baltaine” Koknesē pulcināja interesentus projekta “Saule brauca augstu kalnu” noslēguma pasākumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītā vasara Radošajā mājā “Baltaine” bija īpaši darbīga. Šķiet, nebija dienas, kad tās durvis bija slēgtas. Paralēli tradicionālajām te norisinājās arī projekta “Saule brauca augstu kalnu” aktivitātes. Tā laikā tika zīmēta un veidota saule, izdziedātas un izkoklētas saules dziesmas, kā arī izdejotas saules dejas un izspēlētas saules rotaļas.

Rudens saulgriežos saule bija radusi mājvietu pie Radošās mājas sienas un nu sildīs koknesiešus no dienas dienā.

Saule ir mūžības simbols, un saulīte arī ir tikpat mīļa kā māmiņa. “Saules ideja jau ir sen, tā tika iekļauta divos dažādos projektos,” teic Kokneses folkloras kopas “Urgas” vadītāja Inguna Žogota. “Šobrīd Saule ir atradusi savu mājvietu, par to liels paldies jāsaka tās veidotājiem Ditai Kalnriekstiņai un Arnim Melderim.” Saules skices autore ir koknesiete Gita Tenisa. Pēc visu sumināšanas, seģenes atsedzot, beidzot varēja apskatīt saulīti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc saulītei veltīta danča tika iedegts rudens saulgriežu ugunskurs, uguntiņai dodot, kā “Urgas” dziedāja, šīs vasaras vainadziņu. Ziedoja ne tikai vainadziņus, bet arī zirņus un graudus. Berot ugunskurā pa saujai, katrs izteica vēlēšanos gan sev, gan arī lielākam pulkam, gan visai Latvijai un pasaulei. Tie bija visdažādākie — lai miers pasaulē, lai saules mūžs Latvijai, lai visiem laba veselība, lai ģimenēs valda saticība un pārticība u. c. “Urgu” dalībniece Līvija Vindele ziedoja balta bērza pagalīti, lai ziema būtu silta. Arī “Staburagam” tika vēlējums — lai vienmēr būtu, ko rakstīt. Lai top! Cerams, visas vēlēšanās tiks sadzirdētas un piepildīsies.

Sprakšķot pagalēm un sildot uguns liesmai, sanākušie izdejoja Vidzemes žīgu un devās rotaļās. Sirsnīgā un mājīgā noskaņā pie tējas krūzes un “Urgu” sarūpētajiem gardumiem rudens saulgrieži aizvadīti — ar riekšavu garamantas ceļamaizei līdz nākamajiem saules griežiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.