Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Koknese kļūst par ‘3×3’ mājvietu. No māla veidojumiem līdz pļavas dekoriem

Ivetas Skabas foto

Visu šo nedēļu par latviešu ģimeņu saieta “3×3” dalībnieku mājām kļuvusi Koknese. Aizvadītajā svētdienā, kad saule dāsni dāļāja savu siltumu, pie I. Gaiša Kokneses vidusskolas notika nometnes atklāšana, lai nedēļas garumā izjustu kopābūšanu un latvisko garu, satiktos ar draugiem un rastu jaunus paziņas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mālošanu bērniem vada keramiķe Talita Tipuka-Romančuka. Talitai Koknese nav sveša, jo savulaik mācījās Pērses skolā. Tad ģimene pārcēlās uz Jaunpiebalgu, nu dzīves ceļi viņu aizveduši uz Latgali. “3×3” Talita piedalās otro reizi. Pērn Ludzā viņa vadīja ievirzi pieaugušajiem. Tur viņa izjuta, cik pasaule ir draudzīga, cilvēki viens pret otru — mīļi un atvērti! Tas pamudināja uz saietu doties arī šogad.

Otrdien bērni no baltā māla veidoja šķīvīšus, iepriekšējā dienā — svilpauniekus. Elza Elizabete nodemonstrēja, kā skan viņas svilpaunieks. Jāteic, ka vareni. Arī šķīvīši sanāca glīti, jo bērni centās savu darbiņu padarīt labi.

Skolas gaitenī bija sastopama koknesiete Gita Tenisa. Viņa ievirzi “Pļava kā resurss priekšmetu dizainam” vada rīta pusē. “Esmu dizainere. Man ļoti patīk pļavas, un es ļoti rūpējos par bioloģisko daudzveidību. Te abas lietas savienotas kopā. Tie ir telpas dekori,” teic Gita un rāda ar smilgām apvītu apli, kas var būt gan lampas abažūrs, gan sienas dekors. Darinājumos ir izmantotas smilgas, un katrā pļavas stūrī tās ir citādākas, tās arī zied dažādos laikos. Šobrīd savā krāšņumā ir ciņu smilga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gitas vadītās nodarbības apmeklē 11 interesentes, un tas ir optimāls skaits, lai katrai dalībniecei nodrošinātu individuālu pieeju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.