Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

“Kodola” fantastiskais izaicinājums

“KODOLS”, Jaunjelgavas vidējās paaudzes deju kolektīvs. “Esam ierauti fantastiskā izaicinājumā Mežaparka Bērzu birzs dziesmotajā un dejiskajā virpulī,” vēsta paraksts fotogrāfijai “Facebook” vietnē. Gunitas Krievānes foto

Aizvadītās nedēļas nogalē Mežaparka Lielajā estrādē norisinājās vērienīgs notikums, kurā nebijušā formā savienojās divas tradīcijas — dziesma un deja. Koncertuzvedumā “Dziesma dejo. Deja skan” pulcējās vairāk nekā 6000 dalībnieku no Latvijas un ārvalstīm. No Aizkraukles novada tajā piedalījās Jaunjelgavas kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Kodols”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dalībnieki demonstrēja gan labi pazīstamu repertuāru, gan speciāli šim notikumam veidotu jaunradi, kurai muzikālās daļas autors bija vairākkārtējs “GRAMMY” balvas nominants Uģis Prauliņš un horeogrāfs Agris Daņiļevičs.

Skatītāji šoreiz sēdēja atjaunotās Mežaparka Lielās estrādes korim paredzētās vietās un dalībnieki dejoja laukumā, kur parasti atrodas skatītāju soli. Lai skatītājiem nodotu emocionālo vēstījumu, viss uzvedums bija dzīvajā izpildījumā. Koncertuzvedums bija neapšaubāmi pēdējo divu gadu spilgtākais notikums dejotājiem un dziedātājiem.

Jaunjelgavas vidējās paaudzes deju kolektīvs “Kodols” ar visiem 16 dejotājiem bija vienīgais no Aizkraukles novada un arī vienīgais kolektīvs no Sēlijas vēsturiskā novada, kurš piedalījās šajā grandiozajā pasākumā. Protams, jauni tērpi netika šūdināti, vien paši sagādāja vienotus mēģinājuma krekliņus un jakas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viss perfekti

Kolektīva vadītāja Gunita Krievāne pastāstīja, ka jau pirms diviem gadiem — pirms pandēmijas aizliegumiem — tika izsludināta pieteikšanās šim grandiozajam pasākumam. Aprunājoties ar kolektīvu, zinot, ka finansējuma nebūs, tomēr tika nolemts ļauties šim izaicinājumam. Lai piedalītos šajā pasākumā, nekādi konkursi un skates netika rīkoti, vien solīja kopīgu repertuāru saskaņošanas sadancošanu, bet arī bez tā iztika, vien sadejojot jūnija vidū četru dienu nometnē. “Tik mobili un disciplinēti mēģinājumi, organizatoriskie jautājumi nostrādāti līdz mazākajai detaļai — Edžus Arums un Agris Daņiļevičs bija pastrādājuši godam. Arī mūsu virsvadītāji — Taiga Ludborža, Jānis Kalniņš, Indra Ozoliņa — ar savu vīziju un precizitāti, ātru un dinamisku dejas uzlikšanu uz laukuma, loģisku izskaidrojumu un konkrētu rīcību mūs fascinēja, līdz ar to dejotāji arī ar lielu atbildību par rezultātu iekļāvās šajā mēģinājumu procesā,” tā nometnē pavadīto laiku vērtē kolektīva vadītāja.

Mirklis no koncertuzveduma “Dziesma dejo. Deja skan”. Foto no “Facebook” vietnes “Diesma dejo. Deja skan”.

Latviskā gara tuvības klātbūtne

Šī koncerta repertuārs nedublējās ar obligāto Dziesmu un Deju svētku lielkoncerta “Mūžīgais dzinējs” noteiktajām dejām. Tika izdejots slavenais “Vecais zvejnieks”, teatrālais “Es gulu, gulu”, mūžīgi latviskais “Es mācēju danci vest”, puiši varēja izdejoties dejā “Es izjāju prūšu zemi”, savukārt visi kopā izlustējās “Zaļumballes polkā”. Tiesa, meklēt vietas zālienā nebija viegls uzdevums, bez cipariem izveidot lielus rakstus un apaļus apļus ir sarežģīti, bet tas dejotājiem izdevās. Ja Daugavas stadions sniedz sportisku garu, tad Bērzu birzs estrādē bija sajūtama latviskā gara tuvības un kultūras klātbūtne. Cēli, lepni, latviski.

Atsaucīga vadība

Gatavojoties šim pasākumam, kolektīvs zināja, ka finansējums no valsts nav paredzēts, bet par to daudz nebēdāja, vienkārši domāja — kā būs, tā būs. Taču, kā stāsta Gunita Krievāne: “Mums palaimējās ar pretimnākošu vadību. Transporta izdevumus sedza Jaunjelgavas kultūras centrs, par to paldies direktorei Sandrai Smonai, mums bija fantastisks šoferis Māris Rēķis, savukārt nakšņošanas izdevumus apmaksāja Aizkraukles novada Kultūras pārvalde, par to īpašs paldies Antai Teivānei.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Neaprakstāma kopības sajūta

Par koncertā gūtajām emocijām “Kodola” vadītāja saka: “Tik pozitīva gaisotne nebija izdzīvot sen. Tas bija grandiozi un lieliski dejot jaunajā Bērzu birzs estrādē, dziesmas un dejas varenības klātbūtni varēja just ik uz soļa, pacilāti bijām mēģinājumos, kur nu vēl koncertos! Emocijas plūda pāri malām, un kopības sajūta tiešām bija neaprakstāma. Skatoties koncertu, bieži pieķēru sevi, noraušam pa asarai, tik emocionāli un pacilājoši patriotiska, latviska un enerģiska ir deja, bet, ja tās pavadījumu spēlē orķestris un līdzās dzied kori, tad gribot negribot dejotājs izdzied savu deju un dziedātāji uzgriež polku, un mierīgs nespēj nostāvēt neviens. Manuprāt, koncertuzveduma “Dziesma dejo, deja skan” virsuzdevums izdevās par 100 procentiem. Esam lepni par paveikto un bagāti ar apņemšanos turpināt darbu rudenī, mūs šis pasākums saliedēja un uzlādēja nākamajam darba cēlienam, kurš nebūs viegls.” 

GUNITA KRIEVĀNE,

Jaunjelgavas kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīva “Kodols” vadītāja

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viedoklis

OLGA KOVAĻEVSKA, koknesiete

— Man uz šo koncertu biļeti uzdāvināja meitas ģimene.

Koncerts patiešām bija kaut kas fantastisks, elpu aizraujošs. Žēl tikai, ka to varēja baudīt divas dienas. Es biju sestdienas koncertā, tas sākās vēlu, bet tas arī saprotams, jo gaismas spēli gaišākā laikā nebūtu iespējams tā izbaudīt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā bija vārdos neaprakstāma sajūta, kad koncerta beigās tika izveidota Latvijas figūra, un tās iekšiene aizpildīta ar visu novadu dziedātajiem un dejotājiem.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta. Par materiāla saturu atbild laikraksts “Staburags”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.