Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ko ņemt vērā, izvēloties jaunu automašīnu?

Jaunas automašīnas iegāde vienmēr ir aizraujoša pieredze, taču ir tik daudz iespēju, no kā izvēlēties. Auto ir viens no lielākajiem pirkumiem Jūsu dzīvē, tādēļ ir saprotams, ka pieņemt lēmumu var būt sarežģīti.

Ir vairāki svarīgi faktori, kas ir jāizvērtē, izvēloties savām vajadzībām atbilstošu auto:

  • Cik liels ir paredzētais budžets – gan auto iegādei, gan uzturēšanai?
  • Kādam nolūkam automašīnu plānots izmantot?
  • Cik ietilpīgs auto Jums vajadzīgs?
  • Kādas funkcijas Jums ir nepieciešamas?
  • Vēlaties auto ar dīzeļmotoru, benzīna motoru, vai varbūt elektroauto?

Jo precīzāk zināsiet savas prasības, jo vieglāk būs orientēties piedāvājumā un izvēlēties sev piemērotāko.

Jaunu vai lietotu?

Svarīgs jautājums – iegādāties jaunu vai lietotu auto? Jūsu budžetam šajā jautājumā noteikti ir izšķiroša nozīme, tomēr jāņem vērā tas, ka abām šīm iespējām ir savas priekšrocības.

Pērkot jaunu automašīnu, varēsiet rēķināties ar ražotāja garantiju, tā arī tiks nokomplektēta atbilstoši Jūsu vajadzībām. Tomēr jārēķinās, ka jaunas automašīnas vērtība krītas ļoti strauji.

Savukārt, mazlietota automašīna vienmēr būs lētāka, taču pastāv lielāki riski, kā arī ir jārēķinās ar periodiskām auto remonta izmaksām.

Kādam nolūkam automašīnu plānots izmantot?

Būtiski ir arī Jūsu braukšanas paradumi. Ja pārsvarā ir plānots pārvietoties pa pilsētu, degvielas ekonomija varētu būt otršķirīga problēma, taču, iespējams, vēlēsieties mazāku auto, lai būtu vienkāršāk to novietot stāvvietā. Savukārt, četru riteņu piedziņa parasti nav vajadzīga, ja vien nedzīvojat ārpus pilsētas.

Ietilpība

Tāpat ir jāizvērtē tas, cik ietilpīgu auto vēlaties. Vai Jums ir vajadzīgas septiņas sēdvietas vai pietiks ar standarta 5 sēdvietām? Vai izvēlētās automašīnas bagāžas nodalījums ir pietiekami liels, lai novietotu visu vajadzīgo?

Izvēloties auto, ņemiet vērā to, ka tas būs ilgtermiņa ieguldījums, tādēļ pievērsiet uzmanību svarīgākajām niansēm un auto kvalitātei, īpaši, ja pērkat lietotu spēkratu. Ja ir vajadzīgs papildu finansējums, noderēt var kredīts auto iegādei no VIASMS.lv. Tā ir iespēja savu izvēlēto auto saņemt savā īpašumā jau uzreiz, bet norēķināties par to ilgākā laika posmā. Pirms kredīta noformēšanas svarīgi izvērtēt savu maksātspēju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.