Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Knutam Skujeniekam veltīta dzejas diena Mazzalvē

Aizkraukles vīru vokālais ansamblis “Es atnākšu” (vadītāja J.Zolotarenko).

Žanna Miezīte, Mazzalves saieta nama vadītāja

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Septembris ir dzejas mēnesis, kurš šogad mūspusē paiet Knuta Skujenieka zīmē, jo 5.septembrī dzimušais un 85 gadu vecumā šovasar aizsaulē aizgājušais dzejnieks, atdzejotājs, kritiķis un publicists Knuts Skujenieks bērnību pavadījis Mazzalves un Kurmenes robežā esošajās Mūru dzirnavās pie vecvecākiem. Knutu Skujenieku – cilvēku ar vienu no tālaika lielākajām literārajām ietekmēm – uzskatām par savu novadnieku.

16.septembrī Ērberģes muižas kamīnzālē pulcējās mazzalvieši, lai Silvijas Lisovskas režisētajā koncertuzvedumā “Dzeja izskan dziesmā” iepazītu Knuta Skujenieka dzīves gājumu un kaut nedaudz ieietu viņa dzejas pasaulē. Ar videosižeta palīdzību bija iespēja ieklausīties arī paša novadnieka pārdomās par dzejas sūtību. Mazzalves amatierteātra “Tradare” (vadītāja Silvija Lisovska) dalībnieki lasīja Knuta Skujenieka dzeju, vasaras nogalē dibinātā Mazzalves vokālā ansambļa (vadītāja M.Cielava) izpildījumā skanēja dziesmas ar Knuta Skujenieka vārdiem.

Koncerta otrajā daļā klausītājus priecēja viesi – Aizkraukles vīru vokālais ansamblis “Es atnākšu” (vadītāja J.Zolotarenko). Arī vīru repertuārā starp daudzajām krāšņi izskanējušajām dziesmām bija dziesma ar Knuta Skujenieka vārdiem.

Sirsnīgi, nedaudz svinīgi, gaiši Ērberģes muižā izskanēja Knutam Skujeniekam veltītā dzejas diena.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Zannu varetu par deputati Saeima. Visur paspej, visur prieksa vien grozas, skola vai kulturas nams, galvenais lai butu kads svarigs amats. Diez penzija vel talu? Apnicis jau

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.