Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

“Klusajos ūdeņos” uzvar koknesiete Alise Krūmiņa. Konkurss piesaista dalībniekus no dažādām Latvijas pilsētām

Dziesma, ar kuru viss sākās, atnes uzvaru! 2024. gada neprofesionālo dziedātāju konkursa “Klusie ūdeņi” uzvarētāja Alise Krūmiņa uz skatuves izpildīja dziesmu “Zombie”. Baibas Skabas foto

Konkurss piesaista dalībniekus no dažādām Latvijas pilsētām

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz Aizkraukles kultūras centra skatuves izskanējis 24. neprofesionālo dziedātāju konkurss “Klusie ūdeņi”. Šogad pasākums piesaistīja dalībniekus ne tikai no Aizkraukles novada, tajā uzstājās drosminieki no Rīgas, Jelgavas, Bauskas puses un Tukuma. Uzvaru konkursā izcīnīja Alise Krūmiņa no Kokneses, izpildot 90. gadu ārzemju hītu “Zombie”.

Debija un atgriešanās pēc 19 gadiem

Šogad bija paredzēti 18 dalībnieku priekšnesumi, taču viens duets slimības dēļ nevarēja piedalīties. Ar skaistām solo partijām priecēja vairākas mūspuses dāmas. Viena no tām — Liene Sola, kuras izpildījumā skatītāji dzirdēja Adeles dziesmu “When we were young”. Lai gan Liene konkursa dienā bija vēl mazliet aizsmakusi, dziedājums bija baudāms un ļāva novērtēt balss potenciālu. Pēdējo reizi Liene uz “Kluso ūdeņu” skatuves kāpa pirms 19 gadiem. “Tas laikam tāpat kā ar valodu — ja nelieto… Bet ja nopietni, vīruss atnāk negaidot, taču nevēlējos pievilt savus atbalstītājus un tāpēc riskēju. Šis bija liels izaicinājums, kāpt uz skatuves, kad pilnībā nespēj valdīt balsi. Sajūtas pēc dziesmas izpildīšanas gan ir ļoti labas, skatuve ir mana vieta, tai ir īpaši mīļa vieta sirdī. Šī ir mana ceturtā uzstāšanās uz “Kluso ūdeņu” skatuves. Ir bijuši vēl divi solo izgājieni un viens duets. Es vairāk laikam esmu solo cilvēks. Šīs fantastiskās sajūtas, ko sniedz iespēja dziedāt uz skatuves, ir tas pēc kā vienmēr esmu ilgojusies. Mana lielākā balva ir iespēja būt uz vienas skatuves ar konkursa mūziķiem. Nekad neesmu bijusi vieglā ceļa gājēja, man patīk sarežģīti muzikāli izpildījumi, ko arī apliecina mana dziesmas izvēle. Dziedātājas Adeles dziesmas mani uzrunā, viņai pašai arī ir šis čerkstošais balss tembrs. Izvēlētā dziesma ir man sirdij tuva, tā arī nav pārāk nodrillēta. Skaists ir arī dziesmas konteksts — mēs nepaliekam jaunāki. Ir brīži, kas liek padomāt. Paskatoties uz saviem bērniem, mēs saprotam, cik ātri laiks skrien,” pēc uzstāšanās sacīja Liene.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viena no konkursa debitantēm bija koknesiete Santa Markune-Kļaviņa. Lai gan uz konkursa “Klusie ūdeņi” skatuves viņa kāpa pirmo reizi, mūzikas lauciņā viņa ir ar stāžu. Viņai vajadzēja trīs gadus, lai saņemtos un piedalītos konkursā. “Katru gadu tuvinieki mani mudināja piedalīties. Esmu bijusi mūziķa Ata Auzāna fona dziedātāja. Tā kā šobrīd ir “pauzīte”, izdomāju startēt konkursā kā soliste. Mana izpildītā dziesma “Lūgums” ir no A. Auzāna repertuāra. Es to līdz šim izpildīju kā bekvokāliste, konkursā man bija iespēja to dziedāt kā solistei. Vēlos dzirdēt, kā no malas skanēja. Vīrs nenofilmēja manu uzstāšanos, no uztraukuma aizmirsa,” pēc uzstāšanās stāstīja koknesiete.

Klusie telefoni” atved kurzemnieku un roka cienītāju no Dānijas

Konkursā uzstājās piecas grupas. Tostarp vietējiem labi pazīstamas muzikālas apvienības kā “Roses&Chains” un grupa “AIIC” no Aizkraukles, kā arī Pļaviņu grupa “Stop Acting”. Pirmā grupa, kas kāpa uz skatuves bija viesi — jauniešu no Jelgavas jeb grupa “Vējā”. Šogad konkurss gluži kā Daugava pavasarī izgājis no rāmjiem un piesaistījis dalībniekus no dažādām Latvijas pilsētām. Bez jelgavniekiem uzstājās arī ogrēniete, talsinieks, baušķenieks un rīdzinieki. Lai gan arī iepriekšējos gados dalībnieku vidū bijis kāds attālāks interesents, tad Kurzemes pārstāvja klātbūtne ir jauna attāluma pārvarēšana. Vanda Arnta-Laizāne, Aizkraukles kultūras centra mākslinieciskās daļas vadītāja stāsta, ka konkursa labā slava un atpazīstamība tiek nodota no mutes mutē: “Izgājām ārpus novada rāmjiem, esam sākuši iekarot Kurzemi! Katrs dalībnieks pirms konkursa aizpilda nelielu anketu, kas ir dziesmas autori, un pastāsta mazliet par sevi, kā arī atklāj, kas pamudinājis piedalīties. Kā klusajos telefonos, lielākā daļa par “Klusajiem ūdeņiem” uzzinājuši no draugu draugiem un paziņu paziņām. Ir jābūt drosmei, lai kāptu uz skatuves, piedevām, ne savā pilsētā. Pat, ja neizdevās iegūt vietu vai simpātiju balvu, dalībniekiem izdevās notvert skatuves sajūtu un izjust klausītāju atbalstu. Šī konkursa fenomens ir pozitīvā auditorija — grūti atrast citu līdzīgu pasākumu, kurā ir tik atsaucīga un atbalstoša publika.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Klausītāji nepievīla un sniedza pozitīvas emocijas konkursa 2. vietas ieguvējam Aināram Jukumam no Saldus, kurš izpildīja kompozīciju “Kā senā dziesmā”. Pēc mikrofonā izdziedātajiem pirmajiem vārdiem zāli pāršalca sajūsmas vilnis. Dziedātāja tembrs lika nojaust — gaidāms kas īpašs. Kolorītais kungs publiku paņēma ne tikai ar izpildījumu, bet arī harismu — uz ovāciju vilni viņš reaģēja, paceļot pirkstu un liekot noprast — pacietību, es tikai sāku. Balsošanas pārtraukumā meklējot Aināru likās, ka man dubultojas. Izrādās, konkursā viņu atbalstīt bija ieradies dvīņubrālis. 8. marts Aināram bija notikumiem bagāta diena — viņš tikai no rīta bija ieradies Latvijā no Dānijas, tā bija viņa debija uz “Kluso ūdeņu” skatuves, lai gan viņa radiniece uz šīs skatuves dziedājusi ne vienu reizi vien. “Pērnā gada uzvarētāja Santa Rācene ir mana brāļameita. Visu jaunību esmu bijis mūzikā, dziedājis kopā ar Aivaru Brīzi, Aigaru Grāveru. Ar A. Brīzi kopā izaugām, kopā bijām bērnunamā. Savulaik daudz piedalījos dažādos konkursos, daudz uzstājos, ieguvu virkni pirmo vietu. Man bija sieviešu balss, varēju paņemt otro oktāvu. Brālim neveicās, viņš nosliecās uz kori, es uz roku. Es klausos tikai un vienīgi labu mūziku. Tagad gan man ir problēmas ar balss saitēm, ir grūti bliezt uz pilnu banku. Abi ar brāli tikām nosūtīti uz Černobiļu likvidēt avārijas sekas, kas ir atstājis nospiedumu uz veselību,” stāsta Ainārs. Pēdējo reizi uz skatuves viņš kāpa pirms 30 gadiem. Trīs dienas pirms konkursa “Klusie ūdeņi” dvīņubrāļi atzīmēja 61. dzimšanas dienu un šo notikumu Ainārs vēlējās papildināt ar vēl kādu īpašu ierakstu biogrāfijā. Konkursa dienā viņš Latvijā ielidoja no Dānijas un steidzās uz mēģinājumu, lai jau vakarā dziedātu skatītāju priekšā. Pēc profesijas Ainārs ir kinologs, kurš strādā ne tikai Dānijā, bet tiek aicināts arī uz Somiju.

Klausītāju novērtēts dziedājums

Uzvarētāju konkursā kā vienmēr nosaka skatītāju balsojums. Otrās un pirmās vietas ieguvējus šķīra vien trīs balsis. Visvairāk balsu — 98 saņēma Alise Krūmiņa. “Esmu piedalījusies “Klusajos ūdeņos” Kokneses grupas “Pusastoņi” sastāvā. Šogad nevarēju izbraukāt uz mēģinājumiem studiju dēļ. Mācos Rīgā un mēģinājumi notiek darba dienās. Lai nelaistu garām iespēju, izlēmu uzstāties viena pati. Izvēlējos izpildīt dziesmu “Zombie”, jo tieši ar to pirms pieciem gadiem sākās mana dziedāšanas karjera. Es to tolaik nodziedāju un grupas vadītājs vēlāk izteicās, ka vajadzēja ar šo dziesmu startēt “Klusajos ūdeņos”. Tā kā piedalījos viena, izlēmu piepildīt šo mērķi. Esmu ļoti apmierināta ar savu sniegumu. Uz skatuves jūtos izcili, raugoties uz zālē sēdošajiem klausītājiem, mani pārņem ļoti labas sajūtas. Es jūtu, ka uz skatuves izdarīju visu, ko varēju, un klausītāji to pamanīja un novērtēja,” pēc uzstāšanās teica konkursa uzvarētāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursā 3. vietu un bāra “Krasta krogs” simpātiju saņēma ilggadējā konkursa dalībniece Ilze Liepiņa-Korsaka no Skrīveriem. Viņai bija tas gods noslēgt dalībnieku uzstāšanos, un to viņa darīja, izpildot dziesmu “Mūsu mīlestība”, ko līdzi dziedāja vai visa zāle. Arī Ilze ar savu uzstāšanos ir apmierināta un stāstīja, ka lielākais iedvesmas avots un kritiķis ir viņas mazais dēlēns.

Laikraksta “Staburags” simpātiju balvu — biļetes uz mūzikas leģendu festivālu Lietuvā šajā vasarā, saņēma aizkrauklietis Oskars Zviedris, kuram šī bija 12. reize uz “Kluso ūdeņu” skatuves. Oskars ik gadu piedomā pie priekšnesuma vizuālā tēla. Skatītāji to novērtēja un ar ovācijām un līdzi dziedāšanu sagaidīja ārsta tērpā ģērbto mūziķi, kurš izpildīja jestro un visiem labi zināmo dziesmu “Tādu muļķu nav”. Organizatoru simpātiju balvu pasniedza Gintai Rengalei no Ogres, savukārt pavadošās grupas mūziķi savu simpātiju balvu novēlēja rīdziniekam Gatim Reinānam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.