Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kļūdas, kuras nepieļaut matu kopšanā

Lai mati būtu skaisti, mirdzoši un spēcīgi, ikdienā ir jāiegulda daudz laika un arī resursu, nodrošinot matiem pareizu kopšanu. Tomēr neatbilstoši matu kopšanas ieradumi ir diezgan izplatīti, bieži vien netiek pievērsta pietiekam uzmanība, ar ko un kā mati tiek aprūpēti. Tā rezultātā matu izskats ir neapmierinošs, mati pat var pastiprināti izkrists, kļūt blāvi un vārgi, pārāk sausi vai taukaini. Kā arī neatbilstošas kopšanas rezultāta var parādīties vai saasināties galvas ādas problēmas.

Kādas ir izplatītākās matu kopšanas kļūdas, no kuram jāmēģina izvairīties, ja vēlas skaistus un veselīgus matus?

  • Matu stāvoklim nepiemēroti kopšanas līdzekļi

Lieliskais šampūns, kuru ieteica draudzene, matu eļļa no reklāmas, kondicionieris ar patīkamo smaržu – tas nav tas labākais veids, kā komplektēt savu matu kopšanas produktu klāstu. Ne vienmēr tas, kas der citiem, būs labs arī jūsu matiem. Ne vienmēr reklāmā redzētais produkts atbildīs jūsu matu vajadzībām. Pērkot matu kopšanas līdzekļus, jāvadās tikai pēc viena principa – vai to sastāvs un īpašības atbilst jūsu matu tipam, stāvoklim un vajadzībām. Vispirms nepieciešams novērtēt savus matus un saprast, kāda veida kopšana tiem patiešām vajadzīga. Šajā ziņā labu padomu var dot profesionāls frizieris. Arī dermatologa pārziņā ir galvas ādas un matu veselība. Arī šis speciālists var rekomendēt, ar kādiem produktiem labāk kopt galvas rotu.

  • Minimāla kopšana tikai ar šampūnu

Ik dienu matus ietekmē dažādi iekšēji un ārēji faktori, kas vājina matus, liek tiem zaudēt mirdzumu un veselību. Tāpēc ir būtiski nodrošināt arī pilnvērtīgu matu kopšanu, kas kompensē šo vides, stresa un citu faktoru ietekmi. Diemžēl visu, kas veselīgiem matiem nepieciešams, nevar sniegt tikai šampūns un balzams vai kondicionieris. Matiem ikdienā nepieciešami ar citi dziļi kopjoši, atjaunojoši un aizsargājoši produkti. Vajadzības gadījumā tos var lietot regulāri vai arī kursa veidā, piemēram, pavasarī, kad pēc ziemas matiem nepieciešams atgūt spēku un mirdzumu. Kādus produktus izvēlēties?

  • Matu maskas –  baro, mitrina, nogludina un atjauno matus, uzlabojot to stāvokli jau pēc pirmajām lietošanas reizēm. Matu maskas pieejamas dažādiem matu tipiem un vajadzībām, tāpēc ikvienam ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko produktu.
  • Matu eļļas un serumi – rekonstruē matu bojātās vietas, stiprina matu izturību, lai novērstu bojājumus no ikdienas veidošanas ierīcēm, arī nostiprina, atdzīvina un atjauno matus, padarot tos mīkstus, elastīgu un spīdīgus.
  • Botokss matiem – noderīgs nogurušu un bojātu matu kopšanai un atjaunošanai. Tam ir arī pretnovecošanās un dziļi mitrinoša iedarbība.
  • Matu vitamīni – pieejami gan ampulu, gan izsmidzināmā veidā, stimulē matu augšanu, aizkavē to izkrišanu, bagātina matus ar tiem nepieciešamām vielām un vitamīniem, kā arī uztur matu un galvas ādas fizioloģisko stāvokli.
  • Matu produktu instrukciju neievērošana

Viena no lietām, ar kuru matu aprūpē kļūdās diezgan bieži, ir neatbilstoša produktu lietošana, kas noved pie tā, ka netiek sasniegta vēlamā iedarbība. Piemēram, ja ražotājs norādījis, ka matu maskas iedarbības laiks ir 10–15 minūtes, tad tas arī jāievēro. Nav vēlams ne saīsināt, ne pagarināt šo laiku. Vienmēr jāizlasa lietošanas norādījumi ikvienam skaistumkopšanas produktam, kuru iegādājaties, lai zinātu, kad, kādā veidā un cik daudz to lietot. Bieži vien arī tiek pārspīlēts ar produktu daudzumu, kas noved pie tā, ka mati kļūst smagnēji un ātrāk taukojas. Un arī pats produkts ātrāk tiek iztērēts.

  • Netiek izmantots līdzeklis termoaizsardzībai

Vairums sieviešu ikdienā matus žāvē ar fēnu, kā arī izmanto matu taisnošanas pannu, lokšķēres vai citus elektriskos veidošanas rīkus. Karstums ir viens no negatīvajiem faktoriem, kas ietekmē matu izskatu un veselību, tāpēc ir nepieciešams izmantot līdzekļus, kuri nodrošina termoaizsardzību. Matu kopšanas produktu klāstā noteikti jābūt vienam vai vairākiem produktiem, kuri pasargā matus no karstuma. Ja šādi produkti netiek izmantoti, mati ātri vien zaudē savu labo izskatu, lūzt, paliek plānāki un trauslāki. Termoaizsargājošo matu līdzekļu klāsts ir gana plašs, lai sev piemērotu produktu atrastu ikviens. Var izvēlēties spreju, krēmu vai citu tīkamu produktu.

  • Pārāk augsta temperatūra veidošanas ierīcēm

Turpinot par matu veidošanu ar karstajām ierīcēm, izplatīta problēma ir arī pārāk karsta režīma izmantošana. Jo karstāka ierīce, jo mati vairāk tiek ietekmēti un bojāti. Tikpat labu rezultātu var iegūt arī, noregulējot remdenu vai vidēji siltu gaisa plūsmu fēnam, kā arī zemāku temperatūru matu taisnotājam un lokšķērēm. Šis paradums aiztaupīs matiem nevajadzīgus bojājumus un nepieciešamību izmantot intensīvas iedarbības matu līdzekļus, lai mazinātu karstuma radītās sekas.

Profesionāli matu kopšanas līdzekļi plašā izvēlē pieejami e-veikalā SALONLINE.LV.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.