Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Klintainietis Arvīds Apfelbaums: katra pieredze veido cilvēka dzīvi

Klintainietis Arvīds Apfelbaums bieži pieminēts laikraksta “Staburags” lappusēs. Esam runājuši par biznesu, tūrismu, laivām, tālākiem, tuvākiem braucieniem un daudz ko citu, bet mazāk par personīgām lietām. Tāpēc saruna pirms viņa 65 gadu jubilejas šķiet īsti laikā. Par aktīvo uzņēmējdarbību gan vairs nē, bet sirdij tuvām nodarbēm, ko viņš turpina ar prieku.
Par sevi Arvīds teic — īstens pļaviņietis, jo dzīves pirmie gadi saistās ar šo pilsētu, un dzimis vēl tās slimnīcā. Uz Klintaines pagastu ģimene pārcēlās, jo jaunākais brālis Valdis mazotnē slimojis, un ārsts atzinis, ka palīdzēt var dabīgi produkti. Tā vecāki lēma par labu laukiem un atrada darbu kolhozā “Selga”. Mamma strādāja fermā par slaucēju, tētis celtniecībā, bet puikas līdz skolai palika mājās ar vecomāti. Bija viņiem savi mājas darbi, bet brīvajos brīžos — plašā un brīnumu pilnā Sturtu apkārtne, kas bija jāizpēta un jāiepazīst.
— Kad “Alkšņos” uzcēla jauno fermas kompleksu, uzbūvēja arī māju strādniekiem. Priecājāmies par jauno dzīvokli, kur jau bija labierīcības, gaišas telpas, mammai kā fermas vecākajai pienācās arī telefons, kas tolaik bija liela ekstra. Līdz autobusa pieturai, lai dotos uz skolu, bija kāds kilometrs. No rītiem nāca miegs. Mazāko brāli sūtīju pa priekšu, uzliku roku viņam uz pleca un vēl mēģināju pasnaust. Vēlāk, kad parādījās velosipēds un mopēds, bija jau citādāk, — atceras Arvīds, piebilstot, ka skaista bijusi bērnība, ko piepildījusi paša zinātkāre un darbošanās.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.