Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kažoki uz otru pusi

Tāpat kā dabā, arī politikā, šķiet, iestājies pandēmijas atkusnis — valstis viena pēc otras maina pret to nostāju, mazina vai vispār atceļ ierobežojumus, lai arī omikrona vilnis tupina velties pāri pasaulei. Ir tāda sajūta, ka visiem pēkšņi nākusi atklāsme — no vīrusa mūžam izbēgt nevarēs, cilvēki slimos, un ar to ir jāsadzīvo. Arī Latvijai uz šī fona nav, kur likties, jāmaina domāšana un rīcība. Ar to gan tik veikli nevedas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nav jāskatās tālu — tepat uz Lietuvu un Igauniju, kur pandēmijas ierobežojumi pēdējā laikā tik ļoti nežņaudza. Vai tāpēc tur bija kritiskāka saslimstība nekā pie mums? Nē. Šobrīd Lietuva jau atcēlusi “iespēju pases” prasību iedzīvotājiem, lai apmeklētu lielveikalus, citas sabiedriskas vietas un saņemtu pakalpojumus.

Šomēnes to darīs arī Igaunija. Ko darīs Latvija? Nav jābūt lielam ekspertam, lai saprastu — nogaidīs. Tas ir bijis viens no valdības galvenajiem uzsvariem cīņā ar pandēmiju, un tagad tik viegli nepadosies, lai arī tā, manuprāt, atkal ir tikai politika. Premjers Krišjānis Kariņš šonedēļ intervijā televīzijā kaismīgi runāja, ka viņam nav saprotams, kāpēc, piemēram, ieejot veikalā, nepieciešams sertifikāts, ja ir citi aizsardzības līdzekļi — maska un distancēšanās. Vēl pirms neilga laika viņam gan tas nebija tik skaidrs, un sertifikāta nepieciešamība bija nepārprotama. Kažoki tiek griezti uz otru pusi vēja ātrumā. Veselības ministrs Daniels Pavļuts jau rāmāk atzinis, ka pandēmijas omikrona vilnis ir jāpārvar droši un atbildīgi, kā arī vienkārši un visiem saprotami. Līdz šim gan par saprotamību neviens negādāja.

Tagad arī no mūsu politiskās tribīnes atklātāk izskan atzinums, ka tā dēvētās zaļās vai iespēju pases bija veids, kā piespiest cilvēkus vakcinēties. Par to, cik tas bija pareizi vai nepareizi, gan jau spriedīs, lems un izmeklēs vairākus gadus. Tāpat kā par bijušās veselības ministres Ilzes Viņķeles atbildību vakcīnu iepirkumā. Tas ir notikums, kuri šobrīd nenes nekādas sekas, tāpēc diezin vai ir vērts tam tērēt laiku, meklējot vainīgo. Ir beidzot jāmācās no kļūdām un jāraugās turpmāk izvairīties no līdzīgiem politiskiem negludumiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.