Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Katram ziedam sava krāsa un dvēselīte. Aizkrauklē skatāmas mākslinieces Ilvas Ievānes gleznas

Ilva Ievāne. Ivetas Skabas foto.

Pavasaris un arī vasara, ja ne dabā, tad ar krāšņiem ziediem ienākuši Aizkraukles novada centrālajā bibliotēkā. Un kā gan citādi, ja no 1. marta lasītavā apskatāma vietējās mākslinieces Ilvas Ievānes gleznu izstāde “Iestādi puķi, tā kļūs tavs draugs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kad “Staburags” ierodas bibliotēkā, izstāde jau ir iekārtota, vēl tikai sīki pēdējie darbi, lai tā visu mēnesi priecētu apmeklētājus. Šajā brīdī izdevās satikt arī darbu autori — mākslinieci Ilvu Ievāni.

Izstādes nosaukums ir “Iestādi puķi, tā kļūs tavs draugs”. Vai Ilvai iestādījusi daudz puķu un tās ir kļuvušas par draugiem? “Esmu ļoti daudz stādījusi puķes un esmu tās arī kopusi. Mana vecmāmiņa bija liela puķumīle. Man pie viņas bērnībā sanāca daudz dzīvot, līdz ar to vienmēr biju blakus, un mani puķes interesēja. Viena no manām profesijām ir vides dizainere. Tā kā esmu gan stādījusi, gan projektējusi dārzus, līdz ar to man puķes vienmēr tuvas bijušas.” Māksliniece teic, ka mīļāko puķu viņai nav, bet patīk visas, jo katram ziedam ir sava krāsa un sava dvēselīte, tāpat kā cilvēkam. Katram gadalaikam ir savas puķes un savs skaistums.

Gleznās iemūžināti ceriņi, peonijas, ūdensrozes, flokši, magones, dālijas, tuvojošos svētkus vēstošās narcises un daudzas citas puķes. Interesanti, kuras uzgleznot ir vieglāk un kuras prasa lielāku piepūli? “Grūti pateikt,” teic Ilva. “Man nepatīk gleznot “konveijera preci”, man vajag kaut ko citādāku. Katrai puķei jāmāk uztvert to, kas to padarīs tieši par to puķi, lai arī cits cilvēks ierauga, ka tā ir tā puķe, un katrs redz citādāk.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādes kods ir sievišķība, maigums, pavasaris un, protams, mīlestība. Un tā arī ir. Jo katrā gleznā attēlkotajā puķē tas ir gan saskatāms, gan arī sajūtams.

Šo laiku Ilva Ievāne varētu arī saukt kā izstāžu maratonu. Februārī norisinājās trīs viņas darbu izstādes. Tikko šī izstāde atceļoja no Jēkabpils bibliotēkas, tad tā dosies uz Salaspils kultūras namu, pēc tam uz Vecumnieku kultūras namu. “Pavasarī tiek ļoti pieprasīti ziedi,” teic Ilva. Šajā izstādē apskatāmie darbi gleznoti divu gadu garumā. Ir gleznas, kas tapušas dabā, piemēram, ar ceriņiem, ar flokšiem, kas aug pie mātes un tēva mājām Gulbenē, kur māksliniece iekārtojusi skaistu puķudārzu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.