Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Katastrofu pārvaldības centru būvniecības sarakstā arī Aizkraukle

DIVUS ZEMES GABALUS Jaunceltnes ielā, starp “IGA centru” un Nomales ielu, vietējā pašvaldība nolēmusi atdot Iekšlietu ministrijai katastrofu pārvaldības centra būvniecībai. Agitas Grīnvaldes-Irukas foto.

Aizkraukles novada dome nolēmusi bez atlīdzības nodot Iekšlietu ministrijas īpašumā divus zemes gabalus Aizkrauklē, Jauneltnes ielā, kur tuvāko gadu laikā plānots būvēt katastrofu pārvaldības centru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šādus katastrofu pārvaldības centrus, kur zem viena jumta būtu gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Valsts policija, gan arī Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, tuvāko gadu laikā iecerēts būvēt vairākās vietās Latvijā. Tam ir divi finansējuma avoti — daļu centru būvēt plānots par valsts budžeta līdzekļiem, daļu par Atveseļošanas fonda līdzekļiem. Taču ne vienā, ne otrā plānā, kurus iepriekš publiskoja Iekšlietu ministrija, Aizkraukles vārds netika minēts. Tomēr Nodrošinājuma valsts aģentūras Iekšējās kontroles nodaļas eksperte komunikācijas jomā Vendija Pikše-Kučma “Staburagam” apliecināja, ka tuvāko gadu laikā arī Aizkrauklē paredzēts būvēt katastrofu pārvaldības centru. Saraksts ar ieceri kopumā būvēt 16 šādus centrus apstiprināts Būvniecības padomes sanāksmē, un paredzēts, ka centrā Aizkrauklē tiks izvietotas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Iekšlietu ministrijas informācijas centra un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta struktūrvienības.

“Šo jauno katastrofu pārvaldības centru mērķis ir radīt labākus darba apstākļus iekšlietu resoram un vienlaikus uzlabot saņemto pakalpojumu kvalitāti. Nav noslēpums, ka daudzu gadu garumā iekšlietu dienestu un iestāžu telpas ir fiziski un morāli novecojušas, ikdienas uzturēšanos padarot drūmu un sarežģītu. Ar šiem centriem tiks atrisinātas arī tādas problēmas kā speciālo transporta līdzekļu neietilpšana šī brīža garāžās u. c. problēmas, ar ko ikdienā saskaras mūsu kolēģi,” informē Vendija Pikše-Kučma. Finansējums Aizkraukles centram būtu no valsts budžeta.

Saistībā ar to Aizkraukles novada pašvaldībā saņemta Nodrošinājuma valsts aģentūras vēstule ar apliecinājumu par šo ieceri. Plānotā centra kopējā platība būtu vairāk nekā trīs tūkstoši kvadrātmetru. Līdz ar to Aizkraukles novada dome lēma par divu zemes gabalu nodošanu Iekšlietu ministrijas īpašumā šīs ieceres īstenošanai. Aģentūra arī lūdz veikt abu zemes vienību apvienošanu, izveidojot vienu nekustamo īpašumu. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.