Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kas jāzina par deratizāciju?

Peļu, žurku un citu grauzēju iemitināšanās dzīvojamā ēkā vai uzņēmumā ir nepatīkama pieredze – grauzēji rada bojājumus un var pārnēsāt dažādas infekcijas slimības. Lai no tā izvairītos, jānodrošina, ka peles un žurkas nevar iekļūt iekštelpās.

Grauzēju aktivitāte palielinās vēsajā sezonā, kad tie, meklējot siltumu un barību, mēģina iekļūt iekštelpās. Līdz ar to preventīvie pasākumi veicami vasaras sezonā.

Noslēdziet piekļuvi iekštelpām

Lai nepieļautu grauzēju iekļūšanu iekštelpās, noslēdziet visus caurumus ēkas ārpusē. Īpašu uzmanību pievērsiet durvīm, logiem un ventilācijas lūkām. Šajā darbā ir svarīgi izmantot materiālus, ko pelēm un žurkām nav pa spēkam pārgrauzt.

Pievērsiet uzmanību ēkas jumtam

Grauzēji mēdz rāpties kokos, pa tiem nokļūt uz ēku jumtiem un tālāk – iekštelpās. Novērtējiet ēkai tuvumā augošos kokus un nogrieziet zarus, kas ir tuvu jumtam.

Sakopiet apkārtni

Veicot preventīvos pasākumus, sakopiet arī ēkas apkārtni. Aizvāciet lapu kaudzes un atkritumus, lai grauzējiem nebūtu iespējas tur veidot savas slēptuves. Ja piemājas teritorijā aug augļu koki, regulāri savāciet nokritušos augļus.

Kas jāzina par deratizāciju?

Ja tomēr preventīvie pasākumi nav devuši cerēto rezultātu un grauzēji ir savairojušies iekštelpās, jāveic deratizācija – grauzēju iznīcināšana. Šim nolūkam tiek izmantotas dažādas metodes, taču bieži vien efektīvākais risinājums ir profesionāļu veikta deratizācija.

Zinoši speciālisti, izvērtējot situāciju, ieteiks labākos risinājumus un piemeklēs efektīvākos līdzekļus.

Deratizāciju piedāvā vairāki pakalpojuma sniedzēji, tādēļ, ja ir aktuāls šis pakalpojums, vispirms jāizvērtē vairāki faktori:

  • Piedāvājums – izvērtējiet, ko ietver piedāvātais pakalpojums;
  • Reģions, kur pakalpojums tiek nodrošināts – pārliecinieties, ka izvēlētais pakalpojuma sniedzējs savu darbību veic Jums aktuālajā reģionā;
  • Citu klientu atsauksmes – iespējams, lēmumu palīdzēs pieņemt arī citu klientu atsauksmes, kas atspoguļo pakalpojuma efektivitāti un izvēlētā uzņēmuma profesionalitāti.

Piesakot deratizācijas pakalpojumu, uzziniet arī par sagatavošanos un piesardzības pasākumiem procedūras laikā, kā arī pēc tās.

SIA “Aktis” – efektīvi risinājumi dažādās situācijās

Ja ir aktuāls deratizācijas pakalpojums, ieskatieties uzņēmuma “Aktis” piedāvājumā. SIA “Aktis” strādā kopš 1992. gada, klientiem piedāvājot individuālu pieeju, operatīvu darba izpildi un speciālistu konsultācijas. Uzziniet vairāk www.aktis.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.