Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kaimiņu novadā policija izglābusi divus jauniešus

Ilustratīvs attēls

Vakar, 14. maijā, Jēkabpils novada Sēlpils pagastā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Austrumzemgales iecirkņa amatpersonas, pielietojot skaņas signālu, palīdz diviem 14 gadus veciem jauniešiem rast ceļu ārpus meža, kuri tajā apmaldījās atpakaļceļā no makšķerēšanas Baltiņu ezerā. Zēni, meklējot īsāko ceļu mājup, mežā šķīrās katrs uz sava ceļa un jau pēc mirkļa abi bija apmaldījušies. Viens no zēniem paspēja sazvanīt savu māti, lai izskaidrotu radušos situāciju un jau pēc mirkļa informācija nonāca Valsts policijā un tika sākti puiši meklēšanas pasākumi. Neilgu brīdi pēc policijas pielietotā skaņas signāla viena no puišiem iznāca no meža un aptuveni stundas laikā ceļu no meža atrada arī otrs jaunietis. Abi sveiki un veseli nogādāti mājās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunieši svētdienas rītā devās makšķerēt uz Baltiņu ezeru un, kad ap pulksten 12.00 abi nolēma doties mājup, sākotnējais ceļš šķita pārāk garš, tāpēc zēni pieņēma lēmumu doties pa īsāko ceļu, kas ved caur mežu. Zēni izlēmuši, ka šo ceļu veiks nevis kopā, bet atsevišķi, atklājot katrs savu īsāko mājupceļu, tomēr šādā veidā draugi pazuda viens no otra, vienlaikus apmaldoties meža masīvā.

Viens no jauniešiem vēl paspēja sazināties ar savu māti un informēt par mājupceļa izvēli un faktu, ka ir apmaldījies, un jau neilgi pēc tam zēnu vairāk nevarēja sazvanīt. Par notikušo zēna māte informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Austrumzemgales iecirkni un nekavējoties tika sākti zēnu meklēšanas pasākumi.

Ņemot vērā, ka jaunieši nevarētu būt aizgājuši tālu, likumsargi pielietoja šādās situācijās efektīvo skaņas signāla metodi, kad ar sirēnu palīdzību tiek norādīts virziens, uz kuru jādodas personai, kura ir apmaldījusies. Neilgi pēc šīs operācijas uzsākšanas no meža iznāca viens no zēniem, kurš uzreiz iesaistījās un palīdzēja policistiem, norādot virzienu, kurā varētu atrasties viņa draugs. Nepilnas stundas laikā, izmantojot to pašu skaņas signāla metodi arī otrs draugs ir veiksmīgi atradis ceļu ārā no meža. Abi jaunieši atrasti sveiki un veseli un nogādāti mājās pie saviem ģimenes locekļiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.