Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kāds bijis 2023. gads? Lauksaimnieki cer uz līdzsvarotāku laiku

“Gads bija pilns stresa, kurā zemnieki neko nesaprata, un pat negribēja runāt. Nesaprata, kas būs ar platību maksājumiem, kā jaunajā Lauksaimniecībā izmantojamās zemes (LIZ) pārvaldības sistēmā ievadīt datus, kā ar to strādāt. Sistēma ir no jauna ieviesta, un, kā nereti gadās, tā pienācīgi nedarbojās. Daudz bija neatbildētu jautājumu, un tādi tie palikuši joprojām,” stāsta Madara Vēvere. Viņa cer, ka atbildes uz tiem saņems līdz aprīlim. Nebija skaidrības attiecībā uz platību maksājumu izmaksu, kad tos konkrēti saņems un cik lielā apmērā. Zemniekiem jāplāno darbs, jāmaksā kredīti, bet jaunās sistēmas ieviešana radīja haosu. LLKC Aizkraukles nodaļas vadītāja gan atzīst, ka LIZ kopumā ir labs jaunievedums. Sistēma samazinās līdz šim ikdienā lietoto dokumentāciju papīra formātā, pārejot uz pilnībā digitalizētu vidi. Neskaidrību gadījumos par sistēmas lietošanu LLKC palīdzību zemniekiem var sniegt arī attālināti. Tomēr joprojām vajadzīgs laiks, kurā visām iesaistītajām pusēm jāiemācās ar to strādāt.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Dīvaini, ka zemnieki neko nesaprot. Līdz šim jau izcēlušies ar inteliģenci. Kas šiem pērn notika ka neko nesaprata? Varbūt, lauķu birojs slikti strādā, ka lauķi, nesaprot.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.