Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kādos gadījumos nepieciešama vizīte pie dermatologa?

Āda ir lielākais orgāns, kas pilda daudzas svarīgas funkcijas, piemēram, nodrošina termoregulāciju un pasargā ķermeni no mikrobiem, kā arī saules. Tāpēc ir svarīgi rūpēties par ādu un sekot līdzi tās vispārējam stāvoklim, kā arī gadījumos, kad radušies kādi ādas, matu vai nagu saslimšanas simptomi, vērsties pie speciālista. Tieši dermatologs rūpējas par mūsu ādas veselību, ārstējot saslimšanas un palīdzot atrast risinājumus ādas atjaunošanai un kopšanai. Lūk, vairākas situācijas, kuru gadījumā noteikti vajadzētu konsultēties ar dermatologu.

Dzimumzīmes mainījušas izskatu

Dzimumzīmes ir viens no faktoriem, kas cieši saistīts ar onkoloģiskajām slimībām, tāpēc ir būtiski tās regulāri pārbaudīt un aizdomīgu pazīmju gadījumā, vērsties pie speciālista. Par to, ka dzimumzīmi būtu nepieciešams pārbaudīt pie dermatologa, var liecināt vairākas pazīmes. Viena no tām ir dzimumzīmes izmēra maiņa. Lai arī, gadiem ejot, dzimumzīmes var mainīt savu izmēru, tas parasti nenotiek tik strauji, lai to pamanītu. Tāpēc, ja dzimumzīme īsā laika posmā manāmi kļuvusi lielāka, vēlams vērsties pie speciālista. Vēl viena pazīme, kurai vajadzētu pievērst uzmanību ir nesimetriskas, izplūdušas un neskaidras dzimumzīmes malas. Veselām dzimumzīmēm parasti ir labi saskatāma un simetriska forma, tāpēc novērojot izmaiņas, ieteicams vērsties pie dermatologa. Tāpat nepieciešams pieteikt vizīti pie speciālista, ja dzimumzīme niez, mitro, asiņo, lobās vai ir kādas citas neierastas pazīmes, kā arī tās krāsojums ir divās vai pat vairākās krāsās.

Jauni veidojumi uz ādas

Dzimumzīmes var veidoties visa mūžā garumā, taču nepieciešams pievērst uzmanību aizdomīgas krāsas un formas veidojumiem, kas līdzīgi dzimumzīmei. Īpaši pastiprinātu uzmanību šādiem veidojumiem ir jāpievērš pēc sauļošanās sezonas, kad viegli gūt ādas apdegumus, kas būtiski paaugstina ādas vēža risku. Tāpēc jaunus ādas veidojumus ieticams savlaicīgi pārbaudīt, lai pārliecinātos, ka tie ir labdabīgi.

Problemātiska sejas āda

Problemātiska sejas āda ir izplatīta ne tikai pusaudžu, bet arī pieaugušo vidū. Tāpēc, ja sejas āda ir ļoti sausa, uz tās ir izsitumi, akne vai citas problēmas, ieteicams tās ārstēt. Dermatologs atradīs piemērotāko risinājumu, lai uzlabotu ādas stāvokli un atbrīvotu pacientu no diskomfortu radošām ādas problēmām.

Neizprotami izsitumi

Apsārtums, nieze un izsitumi ir vienas no biežākajām sūdzībām. Ļoti bieži šīs pazīmes ir īslaicīgas un pāriet pašas, taču, ja tās ilgstoši sagādā diskomfortu un izplatās, nepieciešams doties pie dermatologa, lai noskaidrotu to cēloni. Dermatologs noteiks piemērotāko ārstēšanas veidu.

Nagi mainījuši krāsu un formu

Izplatīta problēma, kuru pacienti nereti izvēlas ignorēt ir biezi, dzelteni un slāņaini nagi. Šīs pazīmes var liecināt par nepatīkamo nagu sēnīti vai kādu citu saslimšanu. Tā kā nagu sēnītes ārstēšana ir ilgstoša un sarežģīta, pamanot izmaiņas nagu krāsā un formā, vēlams konsultēties ar dermatologu, lai noskaidrotu, vai pazīmes neliecina par šo slimību, kā arī nepieciešamības gadījumā sāktu laicīgu ārstēšanu.

Saulē apdegusi āda

Saules apdegumi, it īpaši vasaras sezonā, ir izplatīta, nepatīkama un ļoti bīstama problēma. Ja āda ir apdegusi saulē, ieteicams vērsties pie dermatologa, lai pārliecinātos, par to, ka nav sākušies kādi nevēlami procesi šūnās, jo saules apdegumi ir viens no faktoriem, kas var palielināt iespēju saslimt ar ādas vēzi.

Pieredzējuša dermatologa konsultāciju varat saņemt “Era Esthetic” lāzerdermatoloģijas klīnikā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.