Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kādēļ un kā kļūt par asins donoru

Šajā laikā arvien biežāk domājam par savu un tuvinieku vese­lību. Viena no labas veselības priekšrocībām ir arī iespēja būt par donoru kādam, kuram ir veselības problēmas, vai pat kādam, kuram veselības dēļ ir apdraudēta dzīvība. Ja esat nolēmis ziedot asinis, vispirms Valsts asinsdonoru centra (VADC) tīmekļa vietnē jāpārbauda, vai jūs varat kļūt par asinsdonoru. Turpat var aizpildīt arī asinsdonora anketu un donora pieteikumu, norādot vēlamo asins ziedošanas laiku un vietu. Ja zināt savu asinsgrupu, VADC tīmekļa vietnē var sekot līdzi asins krājumam un, ja atbilstat visiem donora kritērijiem, pieteikties uz asins nodošanu gadījumā, ja krājumā aptrūkstas tieši jūsu asinsgrupas asiņu. Taču var arī bez pieteikšanās doties uz asinsdonoru centru vai centra darbinieku izbraukumu, kur to visu var noskaidrot. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.