Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kādēļ bēniņu siltināšanā ir ieteicams izmantot ekoloģiskos siltināšanas materiālus?

Lai arī siltuma zuduma rādītāji katrai ēkai var atšķirties atkarībā no ēkas vecuma, izmantotajiem celtniecības materiāliem un laika gaitā veiktajiem uzlabojumiem, vieni no lielākajiem ēkas siltuma zudumiem ir tieši caur nesiltinātiem vai slikti nosiltinātiem bēniņiem un jumtu. Ja caur sienām tiek zaudēti līdz pat 33% iekštelpu siltuma, tad caur jumtu izplūst pat 26 %. Savukārt, caur logiem tikai 18%, bet caur grīdu ne vairāk par 8%. Tādēļ, plānojot ēkas siltināšanas darbus, ir nepieciešams pārbaudīt, vai esošais jumta siltinājums ir pietiekošs un kvalitatīvs.

Kādi aspekti ir jāņem vērā, siltinot bēniņus?

Galvenie uzdevumi bēniņu siltināšanā ir novērst siltā gaisa izplūšanu no augšstāva telpām caur spraugām un plaisām bēniņu pārsegumā ziemā un jumta sakarsētā gaisa nonākšanu dzīvojamās telpās vasarā.

Plānojot bēniņu siltināšanas darbus, ir īpaši rūpīgi jāizvērtē mitrā gaisa uzkrāšanās bēniņu telpā. Iekštelpās uzsilušais gaiss satur vairāk mitruma un, cirkulējot augšup, tvaiks kopā ar silto gaisu nonāk bēniņos, kur atdziestot rodas kondensāts. Tā ietekmē siltināšanas materiāli samirkst un, ilgstoši nežūstot, sāk bojāties un pelēt. Tādēļ bēniņu telpu siltināšanā ir nepieciešami gan piemēroti siltināšanas materiāli, gan kvalitatīva tvaika izolācija un ventilācija.

Kādēļ bēniņu siltināšanā labāk izmantot ekoloģiskus siltināšanas materiālus?

Ekoloģiskie siltināšanas materiāli, pateicoties savām elpojošajām un higroskopiskajām īpašībām, palīdz regulēt mitruma daudzumu bēniņos.

Dabisko šķiedru siltināšanas materiāli spēj īslaicīgi uzsūkt lieko telpas mitrumu, kas citādi iesūktos jumta konstrukcijas spārēs un sijās. Tādējādi šādi siltināšanas materiāli palīdz novērst mitruma iesūkšanos konstrukcijās un to pelēšanu, uzturot veselīgu mikroklimatu visā ēkā.

Siltinot bēniņus, ir jāizvēlas tādi siltināšanas materiāli, kas vienmērīgi nosedz visu siltināto pārsegumu, neatstājot spraugas vai neaizpildītas vietas. Tādēļ ēku siltināšanas speciālisti bēniņu pārseguma siltināšanai iesaka izmantot beramos siltumizolācijas materiālus.

Būvmateriālu veikals “Vides tehnika”, kas ir specializējies ilgtspējīgos un videi draudzīgos siltināšanas un apkures sistēmas risinājumos, klientu ērtībām ir atvēris tiešsaistes būvmateriālu veikalu – www.videstehnika.lv. Būvniecības veikals piedāvā gan daudzveidīgus siltināšanas materiālus, gan OSB plāksnes apdares darbiem un citus būvmateriālus. Ieskatieties uzņēmuma mājas lapā un piesakiet konsultāciju jau tagad!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.