Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kad ir vērts iegādāties KASKO apdrošināšanu, un kad pietiek ar OCTA polisi?

Katra auto īpašnieka pienākums ir apdrošināt savu auto. Pastāv divas iespējas – OCTA polise vai KASKO polise. OCTA polise ir obligāta un apdrošina transportlīdzekļa īpašnieka atbildību jeb sedz zaudējumus, kas ir nodarīti citai personai, savukārt KASKO apdrošināšana ir brīvprātīga un apdrošina pašu transportlīdzekli jeb sedz zaudējumus jūsu transportlīdzeklim. Kā zināt, kuru apdrošināšanas veidu izvēlēties savam auto?

Šajā rakstā stāstām, kāpēc ir vērts iegādāties KASKO apdrošināšanas polisi, un kad pietiek ar OCTA apdrošināšanu! 

6 iemesli, kāpēc ir vērts iegādāties KASKO apdrošināšanas polisi

  1. Pasargā auto īpašnieka maciņu

Šis ir galvenais iemesls, kāpēc cilvēki mēdz iegādāties KASKO apdrošināšanas polisi – tā pasargā maciņu. Lai arī to dara OCTA, OCTA polise nekompensē zaudējumus, kas radušies pašam auto īpašniekam, bet gan tikai trešajai personai un tās mantai.

KASKO pasargā auto īpašnieka maciņu neatkarīgi no tā, kādi ir negadījuma apstākļi un kurš vainojams negadījumā, turklāt KASKO apdrošināšanas polise sedz auto īpašniekam radušos izdevumus pat tad, ja negadījumā vainojams viņš pats.

Atlīdzības izmaksa atkarīga no polises līguma nosacījumiem, tādēļ, iegādājoties KASKO polisi, vajadzētu rūpīgi izvēlēties segumus un pievērst uzmanību katrai niansei!

2. Iespēja personalizēt polisi

OCTA ir standartizēta un nepiedāvā papildu iespējas, savukārt KASKO apdrošināšana piedāvā iespēju personalizēt polisi jeb izvēlēties apdrošināšanas segumus, kas piemēroti auto īpašnieka vajadzībām un arī vēlmēm.

KASKO apdrošināšana visplašāk zināma ar to, ka sedz zaudējumus, kas radušies negadījuma rezultātā, taču ir arī daudzi citi segumi. Daži no populārākajiem segumiem, kas tiek izvēlēti, iegādājoties KASKO polisi:

  • Laupīšanas vai zādzības gadījumā radītie zaudējumi;
  • Dabas stihiju rezultātā radītie bojājumi;
  • Ugunsgrēka rezultātā radītie bojājumi;
  • Dzīvnieka sadursmes rezultātā radītie bojājumi u.c.

Dažādi apdrošinātāji var piedāvāt dažādus segumus, tādēļ ir vērts salīdzināt iespējas, lai spētu izvēlēties sev piemērotāko. Galu galā – kurš jūsu auto pazīst labāk par jums pašu? 

3. Bezmaksas diennakts tehniskā palīdzība

Atšķirībā no OCTA, kas, kā jau minējām, nepiedāvā nekādas ekstras, KASKO apdrošināšana paredz tādu iespēju kā bezmaksas diennakts tehniskā palīdzība (ja tas iekļauts izvēlētajā KASKO apdrošināšanas polisē). Mēs nekad nevaram paredzēt, kad auto piedzīvos tehniskas ķibeles, turklāt ne vienmēr ir, kas sniedz palīdzīgu roku, līdz ar to šāda iespēja ir ļoti noderīga.

Bezmaksas diennakts tehniskā palīdzība paredz ne vien tehnisko ķibeļu novēršanu, bet vajadzības gadījumā arī profesionālu tehnisko konsultāciju, auto evakuāciju, kā arī auto īpašnieka nogādāšanu galamērķī. Palīdzība parasti tiek sniega ļoti operatīvi, lai auto īpašniekam nav jāpiedzīvo nepatīkamas stresa situācijas. 

Atkarībā no izvēlētajiem KASKO polises segumiem, bezmaksas diennakts tehniskā palīdzība tiek sniegta arī ārpus Latvijas teritorijas. Jāņem vērā, ka, ja KASKO polise derīga arī tās valsts teritorijā, kurā auto piedzīvojis tehniskas ķibeles, tad papildu iepriekš minētajai palīdzībai apdrošināšanas kompānijas var apmaksāt arī uzturēšanos naktsmītnē, kā arī kompensēt ceļa izdevumus. Arī šajā gadījumā viss atkarīgs no polises līguma nosacījumiem – šādu iespēju noteikti ir vērts izvēlēties tiem, kas regulāri ceļo ārpus Latvijas. KASKO polises darbības teritoriju izvēlas pats auto īpašnieks.

4. Iespēja maksāt tikai pašrisks

Pašrisks ir KASKO apdrošināšanas polisē norādītā zaudējumu daļa, kuru, iestājoties apdrošināšanas gadījumam, maksā pats auto īpašnieks – jo zemāks pašrisks tiek noteikts, jo augstāku apdrošināšanas atlīdzību izmaksā. Pašrisks var tikt izteikts gan naudas summā, gan procentos. Jāņem vērā, ka pašriska apmērs var būt atšķirīgs vienas polises dažādiem segumiem, un ir apdrošināšanas kompānijas, kas pašriska apmēru piedāvā izvēlēties pašam auto īpašniekam – ja šāda iespēja pastāv, to vajadzētu izmantot, jo jūs savu auto pazīstat vislabāk.

Daudzas apdrošināšanas kompānijas kā bonusu var piedāvāt 0 EUR pašrisku, piemēram, stiklojuma bojājumiem. Tomēr tādā gadījumā, pirms iegādājaties KASKO polisi, vajadzētu būt uzmanīgam – noskaidrojiet, vai nulles pašrisks attiecas uz pirmo apdrošināšanas gadījumu vai arī uz visiem apdrošināšanas gadījumiem, kas iestājas polises darbības laikā!

5. Iespēja izmantot pagaidu auto jeb auto aizvietošana

Daudziem cilvēkiem auto ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa, tādējādi, ja noticis ceļu satiksmes negadījums, auto piedzīvojis tehniskas ķibeles vai, piemēram, ticis nozagts, ikdiena var tikt pamatīgi apgrūtināta. Tomēr šādos gadījumos ikdienas darbi un pienākumi negaida – KASKO polise rūpējas par to, lai šādi brīži neapgrūtinātu auto īpašnieka ikdienu, vajadzības gadījumā piešķirot pagaidu auto. Turklāt, auto īpašniekam nav jāuztraucas par to, ka pagaidu auto būs vecāks vai sliktākā tehniskā stāvoklī nekā personīgais auto – apdrošināšanas sabiedrība piemeklē tādu pagaidu auto, kas ir līdzvērtīgs personīgajam auto. 

Ja šāda iespēja jums ir svarīga, pirms līguma noslēgšanas vajadzētu aprunāties ar apdrošinātāju un noskaidrot atbildes uz sekojošiem jautājumiem: Kādās situācijās pagaidu auto tiek piešķirts? Kad un kā jūsu auto tiek aizvietots? Kurš un kā izvēlas pagaidu auto? Uz cik ilgu laiku tiek piešķirts pagaidu auto? 

6. Individuāla pieeja

Tā kā KASKO polisi iespējams personalizēt, arī apdrošināšanas kompāniju pieeja klientiem ir individuāla. Turklāt, tā kā KASKO apdrošināšanu izvēlas aptuveni trešdaļa no visiem auto īpašniekiem Latvijā, vairumā gadījumu apdrošinātāji spēj nodrošināt daudz operatīvāku servisu – sākot ar polises iegādes brīdi un beidzot ar apdrošināšanas gadījuma izskatīšanu, lēmuma pieņemšanu, kā arī atlīdzības izmaksu pēc negadījuma. 

Auto var piedzīvot dažādas situācijas, par kurām ikdienā pat neaizdomājamies – šādās situācijās KASKO nodrošina sirdsmieru un pasargā maciņu. Ja personalizēta polise un ekstras Jums nav nepieciešamas, pietiks ar OCTA polisi. KASKO polises cenu nosaka izvēlētie segumi, savukārt OCTA polises cenu nosaka dažādi faktori, viens no tiem ir Bonus Malus klase. OCTA un KASKO apdrošināšana ātri, ērti un izdevīgi pieejama Polisubanka.lv – ienāciet un izvēlieties sev un savam auto labāko! Atcerieties, ka ik pa laikam jāveic gan KASKO, gan OCTA derīguma termiņa pārbaude. Lai veiksmīgs ceļš!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.