Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kā saules pinumā iepīta. Visu vasaru metru virs zemes. Šīs nedēļas jubilāre Jolanta Lote Puķīte

Tā elegantā sieviete pie klavierēm. Vienmēr skaista, smaidīga, ieturēta. Līdz brīdim, kad sāc iepazīt viņu. Tad pēkšņi, kā pavērts būtu bišu stropa vāks, no viņas spindz vārdi, smiekli, tik daudz pozitīvu emociju, ka tās var sagrābties saujām, piebāzt pilnas kabatas un vēlāk ēst pa gabaliņiem. Jolanta Lote Puķīte — šķiet, kā pasaku varones vārds. Tomēr Jolanta ir pavisam reāla, starp mums esoša būtne. Neraugoties uz jau labu šaizemē pavadīto laiku, viņa tic brīnumiem, un tie dīvainā kārtā ik palaikam notiek. Šajā savas dzimšanas dienas nedēļā, kas savu kulmināciju sasniedza vakar, viņa kā dejo metru virs zemes. Iemesls tik īpašam noskaņojumam ir viņas audzēkņu lieliskie sasniegumi.

Varētu padomāt, ka, tāpat kā citas radošas personas, arī Jolanta ir skrīveriete, viņa teic: es tur tikai strādāju — mūzikas un mākslas skolā. Dzīvojot viņa Rīgā un Aizkrauklē, mazliet arī Jūrmalā. Pārsvarā rīdzinieki ir arī viņas dēls Dāvis un vīrs Guntis.

Augstākā pilotāža

“Aiz prieka nezinu, kā diet, kā dziedāt — mana absolvente Beāte Babre šogad iestājās Jāzepa Mediņa Mūzikas vidusskolā uz mūzikas teorētiķiem. Solfedžo eksāmenā dabūja 10! Tā ir kā augstākā pilotāža. Tāds gandarījums manam darbam, ka aiz priekiem salūtu var šaut. Tajā brīdī, kad saņēmu šo ziņu no Beātes, pārējā vasara paies metru virs zemes. Otra absolvente Jūlija Sprudzāne arī ar ļoti labiem rezultātiem iestājās Jelgavas Mūzikas vidusskolā solfedžo klasē un eksāmenā ieguva 8,” tā savā priekā dalās Jolanta.

Audzēkņi viņai ne tikai skolā Skrīveros, bet arī Rīgā un Jūrmalā kā privātskolotājai. “Esmu šajā profesijā ar lielu patiku,” saka Jolanta. Saviem skolniekiem viņa māca mūzikas literatūru, solfedžo un vispārējo klavierspēli.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.