Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kā riepu konstrukcija ietekmē automašīnas vadāmību?

Augsta nodilumizturība, izturība pret caurdurtiem vai grieztiem riepas bojājumiem un sakaršanu, atbilstoša kravnesība, laba saķere ar ceļa segumu ir vienas no būtiskākajām kvalitatīvu riepu īpašībām. Lai šādas īpašības riepu ražotājs spētu nodrošināt gala lietotājam, svarīgs ir ne tika riepas gumijas sastāvs un protektora raksts, bet arī riepas iekšējā konstrukcija. Pēc kordu slāņu savstarpējā izvietojuma izšķir divus konstrukciju veidus – diagonālo un radiālo.

Diagonālās konstrukcijas trūkumi un priekšrocības

Diagonālas konstrukcijas riepas var atpazīt pēc lielā B burta vai svītriņas marķējumā starp riepas augstuma koeficientu un diska diametru. Šādu riepu karkass, kas ir noteicošais riepas stiprības īpašību elements, ir veidots no diagonāli viens otram pretī novietotiem kordu slāņiem no vienas aploces malas līdz otrai.

Diagonālas konstrukcijas būtiskākās priekšrocības ir cena un lielāka izturība pret caurdurtiem un grieztiem bojājumiem riepas sānu daļās, jo konstrukcijas īpatnību dēļ sānu daļas ir pastiprinātas.

Taču ikdienā izmantojot šādas auto riepas ir jāņem vērā, ka tām ir paaugstināta rites pretestība. Šis trūkums paātrina riepas uzkaršanas ātrumu un līdz ar to riepās palielinās arī gaisa spiediens.  Spiediens sakarsušās riepās var palielināties līdz pat 0.3 bāriem. Ja spiediens pārsniegs optimālo līmeni spiediena līmeni riepās, samazināsies riepas saķere ar ceļu segumu un braukšanas komforts, kā arī .

Tāpēc ieteicams regulārs riepu serviss, kur tiek veikta pārbaude. Kā arī pareiza riepu uzglabāšana ļaus izmantot riepas ilgāk. Tāpēc labāk, ja glabāšanai tiek izvēlēta pārbaudīta riepu garāža, kur gan ziemas riepas, gan vasaras riepas tiek uzglabātas pareizi.

Radiālas konstrukcijas trūkumi un priekšrocības

Radiālas konstrukcijas riepas ar lielā R burta marķējumu nodrošina lielāku braukšanas komfortu un ir elastīgākas, jo to karkasa konstrukcijas ir veidotas no radiāli izvietotiem kordu slāņiem. Turklāt, kordu slāņi ir savstarpēji savienoti un uzvietoti tā, lai tie šķērsotu visu riepas apkārtmēru.

Sarežģītā slāņu konstrukcija ļauj nodrošināt lielāku izturību pret sakaršanu, izcilu saķeri ar ceļa segumu, ilgāku kalpošanas laiku un vienmērīgu vadāmību, lielākam auto vadīšanas komfortam un  degvielas patēriņa ekonomijai. Lai arī radiālas konstrukcijas jaunas riepas ir cenas ziņā dārgākas un to sānu malas ir mazāk aizsargātas pret traumām, tās ir vispopulārākā izvēle.

Ja Jums ir nepieciešamas lietotas vai jaunas riepas Rīgā plašā un daudzveidīgā klāstā, ieskatieties www.mmkserviss.lv piedāvājuma. MMK Riepu serviss piedāvā ne tikai kvalitatīvas riepas, bet šeit ir pieejami arī lietie diski un tiek nodrošināta arī riepu montāža un riepu balansēšana.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.