Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kā notiek redzes pārbaude?

Pirmā vizīte pie optometrista var būt satraucoša, jo ir neziņa, ko tajā sagaidīt. Redzes pārbaude bērniem ierasti notiek viena, trīs un pēc tam sešu gadu vecumā. Pēc tam to ieteicams vismaz reizi divos gados.

Ja vajadzīga tikai profilaktiska acu pārbaude un nekādu sūdzību nav, var vērsties pie optometrista, kurš pārbaudīs acu veselību un vajadzības gadījumā arī izrakstīs brilles vai kontaktlēcas.

Ar ko rēķināties pārbaudes laikā?

Redzes pārbaude nav sāpīga vai kā citādi nepatīkama. Tomēr jārēķinās, ka padziļinātas pārbaudes laikā var tikt izmantoti acu pilieni, kas var atstāt ietekmi uz redzes asumu vairāku stundu garumā.

Vizītes ietvaros tiek veikti dažādi mērījumi, lai izvērtētu acu veselības stāvokli.

Pirmreizējā, kā arī atkārtotā vizīte pie optometrista parasti ilgst aptuveni pusstundu. Ja nepieciešams piemērīt kontaktlēcas, speciālista apmeklējums attiecīgi būs ilgāks, jo tās laikā notiek arī konsultācija par kontaktlēcu pareizu lietošanu un kopšanu.

Kas jāzina pirms došanās uz vizīti pie speciālista?

Lai acu pārbaude aizritētu bez satraukuma, vērts paturēt prātā vairākas lietas:

  • Ja vien tas ir iespējams, vizīti pie acu speciālista ieteicams ieplānot brīvdienā, kad acis ir atpūtušās, jo tad mērījumu rezultāti būs precīzāki;
  • Uz atkārtoti vizīti jāņem līdzi pirms tam izrakstītu briļļu vai kontaktlēcu receptes;
  • Kontaktlēcu lietotājiem dienā pirms vizītes no tām vajadzētu atteikties. Tas nepieciešams, lai atpūtinātu acis un pārbaude būtu efektīvāka;
  • Vizītes laikā jāinformē speciālists par veselības traucējumiem, ja tādi ir, kā arī medikamentiem, kas tiek lietoti;
  • Ieteicams izvēlēties vienu speciālistu, kam uzticēt rūpes par acu veselību. Tādā veidā būs daudz vienkāršāk un efektīvāk sekot līdzi acu veselības stāvoklim un jebkādām izmaiņām.

Laiks vizītei pie optometrista? Ieskatieties www.redzesparbaude.lv, izvēlieties sev tuvāko redzes pārbaudes vietu un piesakiet acu pārbaudi sev ērtā laikā!

OC VISION ir lielākais acu aprūpes uzņēmums Baltijā. Tas darbojas 14 Latvijas pilsētās, nodrošinot precīzu acu diagnostiku un kvalificētu speciālistu konsultācijas.

Parūpējieties par savu acu veselību laicīgi, ieplānojot regulāras pārbaudes!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.