Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kā nekļūdīties drēbju skapja iegādē?

Mēbeļu salonos ir pieejams patiešām plašs un daudzveidīgs dažādu mēbeļu klāsts. Atrodamas gan dažādas virtuves iekārtas, gan mīkstas mēbeles, gan arī skapji. Tā kā mēbeļu klāsts jebkura stila interjeram ir tik liels, ir salīdzinoši viegli kļūdīties to izvēlē. Meklējot skapi, ir īpaši jāpiedomā pie izvēles, jo skapis var nebūt pietiekoši ietilpīgs vai iederīgs telpā. Vairāk nekā patiesie mēbeles izmēri skapja ietilpību un praktiskumu ietekmē gan izmantotie materiāli un stiprinājumi, gan skapja dizains, tādēļ, meklējot piemērotāko skapi, vispirms ir jāapsver tā atrašanās vieta, izmantošanas mērķis un intensitāte. Pat izmēros neliels skapis var būt pietiekoši ietilpīgs un ērti lietojams, ja tā dizains maksimāli atbilst telpas un lietošanas prasībām.

Brīvstāvošs vai iebūvējams

Tāpat kā izvēloties virtuves mēbeles, arī meklējot skapi sākumā ir jāsaprot to, vai priekšroku dot iebūvētajam variantam vai nē.

Iebūvējamais skapis labāk nekā brīvstāvošs drēbju skapis palīdz izmantot visu pieejamo telpas platību, tādēļ iebūvējamie skapji ir īpaši piemēroti nelielām telpām. Ja brīvstāvošam skapim ir noteikts augstums vai platums, tad iebūvētā skapja gadījumā ir iespējams izmantot visu augstumu no grīdas līdz griestiem un platumu no sienas līdz sienai.

Iebūvētam skapim nebūs sānu malu vai traucējošu eņģu un šāds skapis palīdzēs uzlabot sarežģītas telpas plānojumu, jo visbiežāk tiek izgatavots pēc individuāliem izmēriem. Tomēr brīvstāvoši skapji ir vieglāk uzstādāmi un pieejamāki standarta izmēru dēļ. Turklāt, brīvstāvošs stūra skapis ļaus efektīvāk izmantot visu pieejamo telpas stūri.

Vērtņu veids un piekļuve

Visbiežāk skapji ir aprīkoti ar atveramām durvju vērtnēm, kas ļauj labi pārskatīt skapja saturu, taču šādu vērtņu izmantošanai ir noteikti dimensiju ierobežojumi. Jo augstākas vai platākas ir vērtnes, jo lielāka uzmanība ir jāvelta materiāla biezumam un stiprinājumiem.

Tādēļ skapjos, kas sniedzas līdz pat griestiem, tiek izmantotas bīdāmās durvis, kas ir viegli pārbīdāmas un aizņem mazāku vietu telpā, taču šo vērtņu gadījumā būs ierobežota pilna piekļuvi visam skapja saturam. Savukārt, salokāmas durvis atvērtā veidā aizņem gan mazāk vietas telpā, gan ļauj piekļūt visam skapja saturam.

Mēbeļu veikala “4istabas” plašais iebūvējamo skapju, bīdāmo durvju, divdurvju, trīsdurvju, četrdurvju, piecdurvju un stūra skapju klāsts ļaus atrast vispiemērotāko risinājumu jebkuram mājoklim. Veikalā ir pieejamas arī citas mēbeles un, ja tiek plānots virtuves dizains, ienāciet www.4istabas.lv, kur ir dažādas mīkstās mēbeles, galdi, krēsli un arī virtuves skapīši un citas mēbeles.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.