Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kā izvēlēties televizoru

Televizora izvēle ir svarīgs lēmums, kas noteiks turpmāko lietošanas un video skatīšanās komfortu. Jāņem vērā daudzi faktori, ne tikai diagonāle un izšķirtspēja, ko pārbauda lielākā daļa lietotāju. Lai izvēlētos sev piemērotu televizora modeli, jums ir jāpārdomā daudzas nianses, kā arī rūpīgi jāizpēta tā īpašības un funkcijas.

Kam būtu jāpievērš uzmanība, izvēloties televizoru?

Lai saprastu, kādi labākie televizori jums būs piemēroti, padomajiet par šādu informāciju:

Pieejams budžets. Ņemiet vērā, ka televizoriem, ar augstāku cenu parasti ir virkne priekšrocību – labāka attēla kvalitāte dažādi  vadības  veidi izmantojot bluetooth vai wifi . TV pulti var aizstāt ar viedtālruni. Šādiem smart televizoriem parasti ir arī virkne papildfunkciju.

Matricas tips. Parasti tiek izmantotas LED vai OLED matricas. Atšķirība ir krāsu pārraides iespējās, konkrēti melnas krāsas pārraidē. Pirmajā gadījumā tiek izgaismots viss ekrāns, otrajā — katra diode  kas arī nodrošina vislabāko krāsu precizitāti. Pēdējā laikā var sastapt QNED — modernāku versiju ar ilgāku kalpošanas laiku.

Attēla kvalitāte. Optimāla izvēle ir Full HD. Izvēloties šo variantu , jūs iegūstat maksimālu kvalitāti bez redzamiem pikseļiem pat salīdzinoši tuvu. Dažos gadījumos pietiek arī ar standarta  HD Ready — viss ir atkarīgs no telpas īpatnībām, televizora izvietojuma, kā arī izšķiršanas spējas.

Izšķiršanas spēja. Vairākums mūsdienu televizoru ir ar   4096 x 2160 pikseļiem. Kā arī var sastapt variantus 3840х2160 pikseļiem. Ir iespejams atrast 8K televizorus ar detalizētu attēla atveidi ,bet šādu modeļu cena joprojām ir augsta.

Ekrāna atjaunošanās biežums. Lielakajai daļai mūsdienu modeļu ir  60 Hz. Dažos gadījumos, kad runa ir par 3D attēlu, var tikt pielietoti 120 Hz. Lielumi 240 Hz un vairāk ir reklāmas triks, lai piesaistītu uzmanību ,un tam nav nekā kopīga ar realitāti.

Daži televizori ar atlaidi var būt kvalitatīvāki nekā līdzīgas cenas preces. Tomēr ne vienmēr tas tā ir, tāpēc noteikti pievērsiet uzmanību piedāvātā modeļa īpašībām. Izvēlieties televizoru ne tikai pēc tā cenas, bet arī pēc funkcijām, kas nodrošinās patīkamu un krāsainu skatīšanās pieredzi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.