Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kā iekārtot ērtu vasaras māju?

Vasaras mājas un dārza mājiņas labāk nekā lapenes ļauj pilnvērtīgāk izbaudīt atpūtu dārza ārtelpā visos laikapstākļos. Ja koka lapene var pasargāt no spilgtas saules vai pēkšņa un īslaicīga lietus, tad vasaras mājiņas būs izcils atpūtas risinājums arī vējainā un lietainā dienā, ļaujot pilnībā izmantot iekštelpas sniegtās priekšrocības. Tomēr, lai vasaras vai dārza mājas būtu ērti un pilnvērtīgi izmantojamas atbilstoši vēlamajai funkcijai, to iekārtojumam ir jāpievērš papildus uzmanība.

Dalījums funkcionālās zonās

Vasaras mājas visbiežāk nav lielākas par 15 līdz 20 m2. Taču pārdomāti iekārtotas, tās var šķist daudz plašākas, jo, atverot ārdurvis, vasaras vai dārza mājas iekštelpa saplūst ar ārtelpu un palielinās izmantojamā platībā.

Dārza ēkas un tās apkārtnes plānojums pārdomātās zonās ļaus izmantot pilnvērtīgi katru kvadrātmetru, neiegādājoties vairāk mēbeļu nekā tas ir nepieciešams, un izvairīties no šķietami nelielās telpas pārblīvēšanas.

Vasarnīcas dārza nojumes zonas ir lieliski piemērotas gan ēdiena pagatavošanai, gan zviļņu vai šūpuļtīkla izvietošanai, kamēr iekštelpas var izmantot ērtas atpūtas zonas izveidošanai ar mīkstu dīvānu un atpūtas krēsliem.

Mēbeles

Tieši atbilstošas iekštelpas un ārtelpas mēbeles ļaus izveidot funkcionālas un praktiskas zonas atpūtai, darbam vai ēdiena pagatavošanai. Izvēloties iekštelpas un dārza mēbeles, ir jāņem vērā gan to izmērs un dizains, gan izmantotie materiāli.

Vispraktiskāk dārza mājās ir izmantot nelielas, saliekamas vai viegli pārvietojamas dārza mēbeles, kuras var izmantot gan iekštelpās, gan ārtelpās. Šādu mēbeļu izvēle ļaus vieglāk pielāgoties laikapstākļu izmaiņām vai viesu skaitam, pārvietojoties vairāk uz dārza zonu vai tieši pretēji uz vasaras mājas iekšieni. 

Apgaismojums

Apgaismojums ne tikai palielina dārza ēkas izmantošanas iespējas, bet arī palīdz radīt omulīgu un komfortablu atmosfēru neatkarīgi no diennakts laika vai sākotnējā izmantojuma mērķa.

Būtiski ir līdzsvarot pieejamo dabisko apgaismojumu no stiklotajām durvīm vai logiem ar pietiekoša mākslīgā apgaismojuma izvietojumu telpā, tādēļ nepieciešamo elektrības pieslēgumu ir vērts izplānot savlaicīgi.

Uzņēmuma Deko pieredzējušo speciālistu konsultācija palīdzēs noskaidrot visus ar standarta jautājumus, ja Jums interesē pirtis, garāžas, šķūņi, auto nojumes vai arī vasaras ēkas projekta iegāde un uzstādīšana. Savukārt, uzņēmuma rīkotās dārza mājas izpārdošanas ļaus klātienē pārliecināties par dārza ēku augsto kvalitāti. Apskatiet piedāvājumu mājas lapā www.deko.lv un nāciet uz konsultāciju!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.