Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kā hobijs bruģē ceļu bērna izaugsmei un attīstībai

Sharp skates for winter skating on the ice rink.

Mūsdienu pasaules piedāvājumā ir plašas iespējas, kā veidot un attīstīt bērna potenciālu. Viens no visvērtīgākajiem veidiem, kā veicināt bērna personības attīstību, ir ieguldīt laiku un resursus viņa izvēlētajā hobijā.

Hobijs sniedz ne tikai prieku un izklaidi, bet arī būtiski ietekmēt bērna kognitīvās, emocionālās un sociālās prasmes. Tas ir ceļš, kas sekmē augšanu, mācīšanos un pašizpausmi, palīdzot bērnam kļūt par radošu, zinošu un pašpārliecinātu cilvēku. Kā hobijs var ietekmēt bērna attīstību un kā vecāki var veicināt izaugsmi, nodrošinot labvēlīgu vidi un atbalstu izvēlētajā aktivitātē?

Pirmais, ko bērns attīsta, tās ir prasmes. Vai tās ir radošās prasmes, piemēram, gleznošana vai kāda mūzikas instrumenta spēlēšana, vai fiziskās prasmes, ko var attīstīt sporta pulciņos vai dejās. Prasmju attīstība cieši saistīta ar kreativitātes un iztēles attīstību, jo var radoši un brīvi izpausties.

Tas veicina radošās domāšanas attīstību un palīdz meklēt risinājumus dažādās problēmsituācijās vai uzdevumu pildīšanā. Piedaloties hobija un interešu pulciņos, bērni iemācās plānot savu laiku un resursus, attīstot izpratni var plānošanu un laika organizēšanu.

Pieaugušo valodā – tas ir laika menedžments, kā iemācīties plānot atbildīgi, paveicot visus ieplānotos uzdevumus. Regulāra nodarbību apmeklēšana iedrošina un veicina bērnos izpratni par pašdisciplīnu un atbildību.

Lai vai kāds nogurums vai, teiksim godīgi, slinkums būtu pēc mācību stundām doties uz nodarbībām, tas ir vienkārši jādara! Tas virza uz atbildības attīstību un tādējādi uz spēju strādāt ilgtermiņā, lai sasniegtu izvirzītos mērķus.

Sociālās prasmes, kas mūsdienu tehnoloģiju ietekmē kļūst arvien sarežģītāk apgūt. Ļoti bieži viss notiek sarakstoties telefonā saziņas aplikācijās, taču nodarbībās visiem tiek doti uzdevumi, kas visiem dalībniekiem ir jāizpilda, sasniedzot kopīgu mērķi. Vienoti uzdevumi māca sadarboties un komunicēt ar vienaudžiem, kas veicina sadarbību un komunikācijas prasmes.

Kā viens no svarīgākajiem faktoriem, ko vērts izcelt – miers un izklaide. Apmeklējot interešu pulciņus un nodarbības, bērnam ir iespēja atslēgties no ikdienas skolas uzdevumiem, atbrīvot iekrātās emocijas, samazināt stresu un uzlabot garastāvokli, jo viņš piedalās notikumā, kas viņu patiesi aizrauj.

Hobija nodarbības un pulciņi var būt izšķiroši bērnu attīstībā, jonodrošina viņiem iespēju apgūt jaunas prasmes, attīstīt personību un radīt pozitīvas pieredzes. Tuvojoties ziemas mēnešiem, tiek atvērtas ledus halles, un hokeja entuziasti var pārbaudīt savas spējas un sajūtas, atrodoties uz ledus. Ja bērnu vai skolnieku hokejs aizrauj, ir vērts apdomāt sākumā par slidošanu kā par tā hobija ieviešanu. Pats pirmais, ar ko būtu jāsāk – jāpavēro, kā bērns jūtas uz slidām. Lai saprastu, kādas slidas izvēlēties, būtu jāsaprot, kādas ir atsķirības: daiļslidošanas slidas vai hokeja slidas?

Ar ko atšķiras hokeja slidas un daiļslidošanas slidas?

Veiktspēja uz ledus. Daiļslidošanas slidas ir paredzētas slidošanas elegancei. Tās ir veidotas tā, lai nodrošinātu precīzu slidu un kustību kontroli. Savukārt hokeja slidas ir paredzētas straujām kustībām, asai apstāšanai un vairāk fiziskajai kontaktspējai, tāpēc tām ir ciešākas formas un augstāks potītes atbalsts.

Aizsardzība un izturība. Hokeja slidas ir konstruētas, lai aizsargātu kājas no triecieniem. Daiļslidošanas slidas ir tendētas uz kustīgumu un eleganci, tāpēc tās var būt vieglākas un mazāk aizsargājošas.

Estētika un dizains. Daiļslidošanas slidas parasti ir pievilcīgākas un piešķir lielāku uzmanību estētikai, tostarp apdari, izšuvumiem un rotājumiem. Hokeja slidām lielākā uzmanība tiek pievērsta funkcionalitātei un izturībai.

Daiļslidošanas slidas un hokeja slidas var atšķirt pēc to zoles formas. Daiļslidošanas slidām tās ir plānākas, savukārt hokeja slidām zole ir masīvāka, biezāka. Daiļslidošanas slidām ir neliels papēdītis, uz kā piestiprināts slidas asmenis, taču hokeja slidām asmenis ir vienlaidu.

Pirms iegādāties slidas, ieteicams iepazīties ar produktu aprakstiem, kur jābūt norādēm par to – vai slidas ir paredzētas iesācējiem vai jau profesionāļiem. Kā arī – kādam nolūkas slidas ir paredzētas. Piemēram, slidas Ice Star Tempish Ice Star ir paredzētas atpūtas slidošanai iesācējiem un vidēja līmeņa slidotājiem.

Interneta veikalā 220.lv ir iespēja veikt produktu atlasi, izvēloties vajadzīgos parametrus. Tas ir ērti, ja, piemēram, interesē hokeja slidas vai daiļslidošanas slidas. Piedāvājumā atrodami tādu ražotāju kā Nenurodyta, Nijdam, Tempish u.c. slidas dažādu prasmju slidošanas entuziastiem, arī iesācējiem! Tveriet labākos piedāvājumus tiešsaistē!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.