Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kā atrast profesionālu grāmatvedi?

Kvalificētu speciālistu trūkums Latvijā ir jūtams visās nozarēs, un grāmatvedības pakalpojumi nav nekāds izņēmums. Situācijās, kad grāmatvedis vajadzīgs uzreiz uzņēmumiem atliek divas iespējas – piesaistīt grāmatvedi ar algu virs nozares vidējās vai nolīgt ārpakalpojumu sniedzēju.

Ārpakalpojumu grāmatvedība kļūst aizvien populārāka

Grāmatvedības biroji, kas nodrošina ārpakalpojumus spēj paveikt visu to pašu, ko štata grāmatvedis un vēl vairāk. Grāmatvedības firmās praktiski vienmēr darbojas vairāki kompetenti speciālisti ar ilgstošu pieredzi dažādās nozarēs. Šāda pieeja nodrošina, ka uzņēmums var saņemt maksimāli kvalitatīvus pakalpojumus, turklāt par izdevīgu cenu.

Grāmatveža pakalpojumi, ko sniedz uzņēmumssniedz lielāku drošību un pārliecību, ka visas atskaites vienmēr tiks iesniegtas savlaicīgi. Uzņēmumos, kur ir tikai viens štata grāmatvedis vienmēr var gadīties situācijās, kad darbinieks saslimst, dodas atvaļinājumā vai pat nomirst. Ārpakalpojumu grāmatvedības firmās šādās reizēs vienmēr ir aizvietotāji, kas nodrošina nolīgtos pakalpojumus jebkurā situācijā.

Pirms slēgt līgumu veiciet izpēti

Grāmatvedība ir izšķiroši svarīga ikviena uzņēmuma darbībā. Kļūdas, ko pieļauj grāmatvedis var izmaksāt vairākus tūkstošus un pat novest pie uzņēmuma bankrota.

Meklējot grāmatvedības firmu, svarīgi pārliecināties par uzņēmuma darbinieku kvalifikāciju. Minimālais, kas jāpaveic – ir jāpārliecinās vai uzņēmumam ir ārpakalpojumu grāmatvedības licence. Likumīgi strādāt bez šādas licences nedrīkst un ikvienam profesionālam grāmatvedības birojam šāda licence noteikti būs.

Nākamais solis ir atsauksmju ievākšana no ārpakalpojumu sniedzēja klientiem. Tas nav vienmēr iespējams, jo grāmatvedība tomēr ir konfidenciāla joma un ne visi pakalpojumu sniedzēji eksponē savus klientus. Pēdējais solis ir individuāla saruna ar grāmatvedības biroja speciālistiem. To var darīt attālināti e-pastā, pa telefonu vai vislabāk klātienē. Ja ir iespēja, privāta saruna – klātienē ir labākais variants, lai saprastu vai abas puses ir uz viena viļņa un varēs sadarboties.

Nodokļu un grāmatvedības konsultācijas

Pilna servisa grāmatvedības apkalpošana paredz, ka firma veic pilnīgi visus darbus, kas saistīti ar grāmatvedību. Rēķinu iegrāmatošana, atskaites, gada pārskats, algas un nodokļu aprēķini – darbības, kas katru mēnesi jāveic grāmatvedībā ir krietni vairāk nekā sākotnēji varētu likties.

Profesionāli uzņēmumi vienmēr ir gatavi sniegt saviem klientiem konsultācijas ne tikai par operatīvo darbību, bet arī stratēģiskiem risinājumiem, naudas plūsmas plānošanu un nodokļu optimizāciju. Ja grāmatvedis jau iepriekš ir strādājis ar jūsu nozares uzņēmumu, tas ir pluss. Tajā pašā laikā profesionāls speciālists spēj ātri “ielēkt” jebkurā nozarē un sniegt palīdzību arī āķīgos jautājumos.

SIA “Birojs BBP” nodrošina grāmatvedības un nodokļu konsultācijas pastāvīgajiem klientiem un kā atsevišķu pakalpojumu arī jebkuram citam uzņēmumam. Vēlaties paplašināt uzņēmējdarbību, ieiet jaunos tirgos vai konsultēties par to, kā labāk sakārtot nodokļus? Mūsu kvalificētie grāmatveži palīdzēs jums atrast labāko risinājumu.

Katram klientam nodrošinām individuālu pieeju un efektīvi risinājumu. Lepojamies, ka esam saviem klientiem ne tikai grāmatveži, bet partneri, kas palīdz attīstīt uzņēmējdarbību jaunā līmenī. Plašāku informāciju par mūsu piedāvājumu varat atrast Birojs BBP mājaslapā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.