Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kā atkopties no rudens un ziemas drūmuma?

Vasaras gaišais laiks ir svētība, jo mums ir papildus stunda, lai baudītu miegu. Taču lielākai daļai no mums nepatīk laika maiņa, jo mēs zaudējam vienu stundu dienas gaismas.

Iestājoties ziemas laikam, garastāvoklis mainās. Tā kā dienas ir īsākas un naktis aukstākas, sezonālā depresija ir reāls traucējums, kas sievietēm ir biežāk sastopams nekā vīriešiem. Cilvēki kļūst miegaināki, ēd daudz vairāk un garastāvoklis paliek skumīgs, tas viss tāpēc, ka mēnešiem ilgi ir iesprostoti sevī. Taču, atkal nākot pavasarim un jaukajam laikam, ir veidi kā atkopties no ziemas izdzīvotā drūmuma. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, ko varat darīt, lai atkoptos un sagatavotos pavasarim.

Izvietojiet spilvenus: Izvietojiet spilvenus uz dīvāna, iecienītākā atpūtas krēsla vai gultas. Tas ir vienkāršs veids, kā piešķirt telpai krāsu un ieviest mājīgumu. Ir pieejami dažādi toņi un raksti, kas uzreiz atdzīvinās jūsu dzīvojamo telpu un piešķirs tai šarmu.

Izvelciet pavasara gultas veļu: nolieciet smago ziemas segu un nomainiet to ar vieglāku gultasveļu. Tā ne tikai atsvaidzinās karstajos vasaras mēnešos, bet arī gaišāka krāsu palete uzlabos jūsu garastāvokli.

Noplūciet vai nopērciet pušķi ar sezonālajiem ziediem: nekas tā neliecina par pavasari kā svaigi ziedi! Pavasara ziedi ir ātrs un lēts veids, kā atdzīvināt jebkuru telpu un garastāvokli. Paņemiet vāzi un noformējiet skaistu tulpju un narcišu pušķi savam galdam.

Aizdedziet sveces: neaizmirstiet, ka šajā sezonā, labiekārtojot mājokli, jāatdzīvina pēc iespējas vairāk sajūtu. Viens no vienkāršiem veidiem, kā palutināt smaržu sajūtu, ir sveces. Aizdedziniet smaržīgu ziedu sveci un ienesiet sevī pavasara spirdzinošo smaržu.

Barojiet putnus: lai gan šajā gadalaikā viss tikai atdzīvojas, putniem ir nepieciešams ēst. Jautra nodarbe ir izgatavot putnu barotavas no tējas glāzītēm, kas būs gan skaists, gan kalpos vērtīgam mērķim. Jums būs nepieciešama aukla, vecs tējkauss un šķīvītis, keramikas līme, putnu barība un āķis. Novietojiet krūzi uz sāniem un pielīmējiet to pie šķīvja. Paņemiet auklu un piesieniet to pie krūzes roktura. Uzkariniet to uz āra āķa un piepildiet ar putnu barību.

Izvairieties no negatīvām sarunām: pavasara mēnešos vienmēr tiek runāts par laikapstākļiem. Bieži vien, laiks ir vēss, drēgns, slapjš un citreiz pat tiek prognozēts sniegs, un braukšanas apstākļi var būt briesmīgi. Ir viegli runāt par to, cik šausmīgi un briesmīgi ir laikapstākļi. Var būt viegli koncentrēties uz pavasara negatīvo pusi, taču mums ir jāpaliek pozitīviem. Tā vietā, lai domātu par visām sliktajām un negatīvajām lietām, kas apņem pavasari, domājiet pozitīvi. Piemēram, tā vietā, lai domātu: “Ak vai cik šodien ārā ir auksti!”, var teikt: “Jā, es šodien varēšu uzvilkt savu jauno, adīto džemperi, jo ir auksts laiks!”. Tikai mainot savu skatījumu uz lietām, varat mainīt savu garīgo veselību uz labo pusi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.