Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kā aizstāvēt savas darba tiesības darba uzteikuma gadījumā?

Darba likums nosaka, ka jebkuram ir vienlīdzīgas tiesības uz darbu, taisnīgiem, drošiem un veselībai nekaitīgiem darba apstākļiem un taisnīgu darba samaksu. Tomēr ikdienas darba vidē strīdi starp darba ņēmējiem un darba devējiem par darba vidi, darba tiesisko attiecību izbeigšanu un citiem būtiskiem jautājumiem nav retums. Turklāt, kvalitatīvi juridiskie pakalpojumi ir nepieciešami ne tikai darba ņēmēju, bet ar darba devēju tiesību aizstāvībai.

Kādi ir galvenie darba tiesību pamatprincipi?

Darba tiesības regulē savstarpējās darba attiecības starp darba devēju un darba ņēmēju, kas uzsākas līdz ar darba līguma parakstīšanas brīdi. Darba līgumā tiek atrunāti visi abu pušu pienākumi un tiesības šo darba attiecību ietvarā un līguma būtiska pārkāpšana var izraisīt arī darba uzteikumu un līguma laušanu.

Tādēļ darba tiesībās specializējies jurists vai juridiskais birojs ir nepieciešams arī juridiski korektu darbu līgumu sastādīšanā, iekļaujot svarīgākos darba tiesību pamatprincipus – neiekļaut darbinieka tiesisko stāvokli pasliktinošus noteikumus, nodrošināt vienlīdzīgas tiesības un iespējas apvienoties organizācijās, kā arī nostiprināt aizliegumu sodīt darba ņēmējus par savu tiesību izmantošanu.

Darba tiesības darba uzteikumu gadījumā

Darba līguma laušana un darba uzteikums var kļūt par nopietnu darba tiesisko strīdu starp darba ņēmēju un darba devēju gan uzteikuma iemesla, gan darba līguma izbeigšanas seku dēļ.

Ja darba likumā nav strikti definēti darba ņēmēju iemesli darba uzteikumam un tos var interpretēt plaši, tad darba devēja gadījumā darba līgums var tikt lauzts tikai pamatojoties uz apstākļiem, kas saistīti ar darbinieka uzvedību un spējām veikt darba pienākumus.

Kā atrast piemērotāko juristu savu tiesību aizstāvībai?

Darba tiesību joma ir gan niansēta, gan sensitīva. Laicīgi sniegta kvalitatīva juridiskā palīdzība palielina vēlamā rezultāta sasniegšanas iespējas, tādēļ tikai jurista konsultācijas cena nevar būt vienīgais kritērijs, kad tiem meklēts juristu birojs. Tikpat svarīgi aspekti ir arī biroja reputācija un atsauksmes, pieredze līdzīgās lietās un spēja sastrādāties ar klientu. 

Zvērināto advokātu biroja “Atlācis un Partneri” juristiem ir ilggadēja pieredze juridiskā atbalsta sniegšanā darba tiesību jomā. Uzņēmuma biroji atrodas gan Rīgā, gan Valmierā, tādēļ kvalificēti un zinoši juristi Valmierā pieejami tāpat ērti kā advokāti Rīgā.

Ja arī Jums ir nepieciešams zvērināts advokāts, jurists vai labs advokātu birojs, tad labāk ir vērsties pie profesionāļiem. Ieskatieties mājas lapā www.eabirojs.lv, kur var atrast daudz noderīga un pieteikties konsultācijai. Tikai profesionāli juristi Rīgā vai advokāti Valmierā spēs atrisināt jebkuru situāciju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.