Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Juris Babris un Zigurds Feils — pieredzes bagātie dziesminieki; balsot iespējams līdz 2. augustam

Lai veicinātu latviešu dziesminieku apzināšanu un popularizēšanu, “Austras biedrība” izsludināja pieteikšanos trešajam dziesminieku konkursam “Tīrradnis”. No Aizkraukles novada uz to kategorijā “Pieredzes bagātie dziesminieki” pieteikušies Juris Babris un Zigurds Feils.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dziesminieku konkurss “Tīrradnis” notiks jau trešo reizi, taču pirmoreiz tas būs tematisks, šogad īpaši akcentējot Eduarda Veidenbauma literāro mantojumu un atzīmējot dzejnieka 155. gadadienu. Konkursa fināla koncerts katru gadu notiek citā vietā, iepriekš tas ir norisinājies gan festivālā “Dziesminieku dienas Sēlijā” Jaunjelgavā, gan festivālā “Austrasdienas” Liepājā, bet šogad — Eduarda Veidenbauma memoriālajā muzejā “Kalāči”, kur 13. augustā varēs dzirdēt ne vien žūrijas izvirzītos finālistus, bet arī Ievas Akurateres un Ilzes Gruntes koncertprogrammu.

Juris ar Zigurdu nav ar pīpi uz jumta pirmo reizi, jo abi piedalījušies arī iepriekšējos festivālos. Šogad dalībnieku uzdevums bija uzfilmēt divas pašu sacerētas un izpildītas dziesmas. Šī gada īpašais nosacījums: vienai no dziesmām jābūt ar Eduarda Veidenbauma tekstu. Piedalīties tika aicināts ikviens dziesminieks — pieteikšanās un vērtēšana notiks divās kategorijās: jaunie un pieredzes bagātie dziesminieki. Juris Babris un Zigurds Feils konkursam šogad piedāvā “Nedzērāju dziesmu”, kas tapusi 2010. gadā. Tās mūzikas autors ir Zigurds, bet vārdu — Juris. Otra dziesma, ko izpildīs aizkraukliešu duets, ir ar Veidenbauma vārdiem “Jau ziediem rotātas pļavas”. Mūzikas autors ir Zigurds. Par Zigurda un Jura dziesmām līdz 2. augustam var nobalsot sociālā tīkla “Facebook” lapā “Dziesminieku konkurss “Tīrradnis””, tādējādi nosakot skatītāju simpātiju, kurai paredzēta arī pārsteiguma balva.

Kategorijā “Pieredzes bagātie dziesminieki”, kurā startē Juris un Zigurds, sacenšas seši dziedātāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ik gadus konkursā piedalās ap 20 dziesminieku no dažādām Latvijas vietām.

Šogad dziesminieku sniegumu vērtēs žūrija: dziesminieks Edgars Šubrovskis, dzejnieks Māris Salējs, mūziķe Ilze Grunte, Latvijas Radio personība Roberts Buivids un konkursa idejas autore Inese Muižniece.

Visiem konkursa dalībniekiem žūrijas locekļi sniegs vērtējumu, iekļaujot ieteikumus, padomus vai vēlējumus, kas galvenokārt radīsies, vērtējot dziesminieka emocionālo un tehnisko sniegumu, kā arī kopējo iespaidu. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.