Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jumta maiņa — darbs, ko nevarēja atlikt

Spīdolas iela Aizkrauklē. Foto no google.com/maps

Aizkrauklē, Spīdolas ielā 8, daudzīvokļu mājā, viss sagatavots, lai sāktu plānoto jumta seguma nomaiņu, kas ir viens no lielākajiem veicamajiem darbiem uzņēmuma “Lauma A” apsaimniekotajās mājās pilsētā šajā gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pagājušajā gadā šīs mājas iedzīvotāji atmaksāja ēkas renovācijai ņemto kredītu, taču jumts, kas palika nenomainīts, bija ļoti sliktā kārtībā. Lielo lietavu laikā vasarā applūda augšējo stāvu dzīvokļi, un jumta nomaiņa šai ēkai bija ļoti aktuāls jautājums. Atlikt šo darbu ilgāk vairs nevarēja. Projekts šiem darbiem jau bija izstrādāts, arī iepirkums veikts, jūlijā notika mājas iedzīvotāju aptauja, un augusta beigās parakstījām līgumu ar banku par aizdevumu šim mērķim uz desmit gadiem, un tagad varam sākt darbus. Šī pilsētā ir otrā māja, kura spērusi lielu soli uz priekšu, lai sakārtotu jumtu, un ceram, ka četru mēnešu laikā — līdz gada beigām — visu paspēsim izdarīt,” stāsta “Laumas A” valdes loceklis A. Zābelis.

Jautājums gan, cik prātīgi ir sākt jumta maiņu rudenī? “Diemžēl ieilga projekta saskaņošana dažādās instancēs, kā arī aizdevuma formēšana, tāpēc darbus sāk tikai tagad. Ļoti ceram uz labvēlīgiem laikapstākļiem. Vispirms pārmūrēs skursteņus, tad veiks vecā jumta demontāžu. Tas jādara ļoti piesardzīgi, uzreiz vietā klājot aizsargplēvi, jo māja ir siltināta un siltinājums nedrīkst samirkt. Diemžēl pagājušajā gadā ēkai Spīdolas ielā 12, kur arī mainīja jumtu, lietavās samirka sienas, un tas radīja problēmas,” stāsta uzņēmuma vadītājs.

Saistībā ar remontu starp šo māju un māju Draudzības krastmalā 1 kādu laiku būs ierobežota satiksme un automašīnu novietošana, tiks pievesti un novietoti būvniecības materiāli, ēkai jānodrošina piekļuve būvniecības tehnikai.

Otrs lielākais darbs, kas tiks uzsākts “Laumas A” apsaimniekotajās mājās vēl šajā gadā, ir ūdensvadu un kanalizācijas stāvvadu maiņa mājā Lāčplēša ielā 27. Plānots visu paveikt četru mēnešu laikā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.