Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jēkabpils slimnīca aicina iedzīvotājus būt saprotošiem

Piektdien, 29. oktobrī, Jēkabpils slimnīca savā mājaslapā ievietoja informāciju, ka no 1. novembra poliklīniku var apmeklēt tikai ar Covid-19 sertifikātu vai negatīvu testu, kas radīja nopietnas problēmas pacientiem. Nebija skaidrs, vai šos testus veiks ārstniecības iestādē vai  tas jāveic laboratorijā, ko tik īsā laikā veikt praktiski nebija iespējams, tāpēc bija cilvēki, kuriem plānotā vizīte diemžēl izpalika.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


Lūdzām situāciju skaidrot SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” pārstāvjiem. Sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Vindule informē, ka ierobežojums saņemt ambulatoros pakalpojumus noteikts saistībā ar epidemioloģisko situāciju valstī un saskaņā ar MK noteikumiem par epidemioloģisko situāciju.

– Nosacījums par pakalpojumu saņemšanu tikai vakcinētām vai testētām personām ir nepieciešams, lai nodrošinātu gan mūsu darbinieku, gan pacientu maksimālu epidemioloģisko drošību. Atgādinu, ka Veselības ministrija atteikusies no ieceres no 1. novembra likt ambulatorajām ārstniecības iestādēm uz vietas veikt eksprestestus, īstenojot tagad to kā pilotprojektu tikai atsevišķās ārstniecības iestādēs, arī mūsu slimnīca apsver iespēju šobrīd iesaistīties šajā pilotprojektā. Bet tas prasa laiku – gan novirzīt papildu darbiniekus, gan pasūtīt testus. Pašu iedzīvotāju veiktie eksprestesti (kādi nopērkami aptiekā vai lielveikalā) nevar tikt ņemti vērā, saņemot ambulatoros pakalpojumus, jo to precizitāte nav tik liela kā laboratoriskajiem testiem, tāpat nav iespējams identificēt personu un laiku, kad tests veikts. Piemēram, var uzdot citas personas testu par savu. 

Saprotam, ka iedzīvotājiem šī jaunā kārtība rada neērtības, taču jāizprot, ka šobrīd ir izsludināta ārkārtas situācija gan medicīnas nozarē, gan valstī kopumā, tas nozīmē, ka ne vienmēr iespējams noteikt ierobežojumiem kādus pārejas periodus vai ļoti laicīgu izmaiņu izsludināšanu. Šobrīd daudzi lēmumi tiek pieņemti un ieviesti ļoti strauji, piemēram, Valsts operatīvā medicīniskā komisija lēmums par plānveida pakalpojumu apturēšanu slimnīcās. 

Tādēļ aicinām iedzīvotājus izturēties ar sapratni, laicīgi plānot vizīti pie speciālista un attiecīgi testa nodošanu līdz 48 stundām pirms izmeklējuma vai vizītes, bet svarīgākais – aicinām iedzīvotājus vakcinēties pēc iespējas ātrāk, jo tikai plaša vakcinācija nodrošinās saslimstības mazināšanos, slimnīcu noslodzes mazināšanos un pēc iespējas ātrāku ierobežojumu atcelšanu. Atgādinu, ka vakcinētām personām šobrīd nav vispār nekādu ierobežojumu nokļūt pie ambulatorajiem speciālistiem. Tādēļ sargāsim sevi, apkārtējos un vakcinēsimies – informēja Lāsma Vindule.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.