Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jautājam ekspertiem: kāda būtu ideālā e-veselības platforma?

Latvijā jau pusgadu izstrādā jaunu e-veselības sistēmas konceptu. Tajā, piemēram, beidzot ārstiem būtu atrodami pacientu izmeklējumu dati, bet pacientiem vieglāka piekļuve medicīnas speciālistiem. Kopumā tiek plānots ieguldīt ap septiņiem miljoniem eiro. E-veselības sistēma, kas darbojas šobrīd un kurā darbu sāka 2007. gadā, ir daudz nozares profesionāļu kritizēta, tā nav mūsdienu prasībām atbilstoša. Kāda būtu ideālā e-veselības platforma?
ANTA RANCĀNE, ģimenes ārste Mazzalves pagastā
— Esošajā e-veselības platformā izrakstām receptes, darbnespējas lapas, nosūtījumus pie speciālistiem, visiem ambulatorajiem izmeklējumiem. Neteikšu, ka šobrīd mani personīgi pilnībā apmierina esošā sistēma. Protams, ir lēnāka darbības gaita, bet te ir lauki, leišmale, lēnāks internets. Nevaru arī to pārāk kritizēt. Pateikt, kas ir ideāli, es nevaru. Pilsētā ir citādi, tur pacientiem ir plašākas datorzinības, bet maniem pacientiem laukos pilnībā pietiek ar to, kas ir. Piemēram, attiecībā uz rentgenogrammām mani apmierina tas, ko speciālisti ir aprakstījuši, nolasot plaušu uzņēmumu. Jā, neredzu pašu uzņēmumu, bet neesmu radioloģe, lai to izvērtētu. Aprakstu lasu e-veselības platformā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.