Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jaunumi plānveida ķirurģijā. Aizkraukles slimnīcā iegādāts moderns un ērts aprīkojums.

JAUNIE ĶIRURGI Jānis Pāvulāns (no kreisās) un Jānis Opincāns Aizkraukles slimnīcas dienas stacionārā operācijas laikā. Foto no slimnīcas

Aizkraukles slimnīcā šajā gadā iegādāts jauns aprīkojums un instrumenti laparoskopisko operāciju veikšanai, un plānveida operācijas veic divi jauni sertificēti ķirurgi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukles slimnīcas dienas stacionārā kopš šī gada augusta plānveida operācijas veic divi jauni sertificēti ķirurgi — Jānis Pāvulāns un Jānis Opincāns, kuri specializējušies vēdera ķirurģijas jomā, “Staburagam” pastāstīja slimnīcas galvenā ārste Ilona Maruse. Tiek veiktas laparoskopiskas operācijas (t. i. mazinvazīvas) — holecistektomijas (žultspūšļa operācijas) un dažādu veidu trūču plastikas (cirkšņa, nabas, baltās līnijas, pēcoperāciju). Abi ārsti savu profesionalitāti pilnveido, strādājot Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā un turpinot studijas doktorantūrā. Ārsts J. Pāvulāns vairāk specializējas žultspūšļa un aizkuņģa dziedzera saslimšanu ārstēšanā, savukārt J. Opincāns — kuņģa un zarnu saslimšanu ārstēšanā.

OPERĀCIJU ZĀLES KOMANDA: no kreisās — anestezioloģe reanimatoloģe Lana Elīte, anestēzijas māsa Gaida Ģērmane un anestezioloģe reanimatoloģe Ilona Maruse. Foto no slimnīcas

Ķirurgiem ir arī ambulatorās pieņemšanas Aizkraukles poliklīnikā, kur var saņemt kvalitatīvu konsultāciju, izveidojot izmeklēšanas un ārstēšanas plānu.

Ja pacientam tiek nozīmēta operācija, tad nepieciešama arī anesteziologa konsultācija, lai izvērtētu anestēzijas un operācijas riskus, atbilstoši sagatavotu pacientu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Drošai un mūsdienīgai operāciju veikšanai SIA “Aizkraukles slimnīca” ir iegādājusies jaunus ķirurģiskos (laparoskopiskos) instrumentus un aprīkojumu, ērtu operāciju galdu, modernu anestēzijas iekārtu ar pacientu novērošanas monitoru un jaunas operāciju lampas. Laparoskopiskās operācijas notiek vispārējā anestēzijā, kuru kombinē ar lokālo anestēziju un citām atsāpināšanas metodēm, lai pacients pēc operācijas justos labi un dienas beigās varētu droši doties mājās.

Savukārt anestezioloģes Ilona Maruse un Lana Elīte ir apguvušas reģionālās anestēzijas, nervu pinumu blokādes ultrasonoskopijas kontrolē, apmeklējot praktiskās apmācības Rīgas Austrumu slimnīcā, Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas tehnoloģiju centrā, kā arī piedaloties Anesteziologu asociācijas rīkoto kongresu, semināru lekcijās un praktiskajās nodarbībās. Šī metode vairāk tiek izmantota pacientiem, kuriem veic traumatoloģiskās — ortopēdiskās operācijas dienas stacionārā un ievērojami samazina pretsāpju medikamentu lietošanas nepieciešamību pēcoperācijas periodā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.