Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jauno sezonu sagaida ar jaunumiem. Kurmene — iecienīts tūrisma galamērķis

JAUNS APSKATES OBJEKTS Bauskas novada Kurmenē ir Mūru dzirnavas, kuras apsaimnieko dzejnieka Knuta Skujenieka bērnības draugs.

Sagaidot jauno tūrisma sezonu, katrā Zemgales novadā ir kāds jauns piedāvājums, par kuru Zemgales tūrisma konferencē pastāstīja gan tūrisma informācijas centru vadītāji, gan paši tūrisma pakalpojumu sniedzēji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viens no Bauskas novada tūrisma jaunumiem ir šī gada sākumā izveidotais audiogids “Iepazīsti Vecumnieku apkārtni”. “Tajā iekļauti vairāk nekā 30 labāk un mazāk zināmi objekti Vecumnieku apkārtnē, par kuriem vēlamies jums pastāstīt. Protams, mums ir arī gidi, kas var piedāvāt klātienes ekskursijas, taču individuālajiem ceļotājiem lieliski noderēs šī iespēja,” stāsta INESE TURKUPOLE-ZILPURE, Bauskas novada tūrisma informācijas centra vadītāja. Apmeklējot Vecumniekus, tūrisma centra vadītāja aicina iegriezties Sarkanajā skolā, kur ir atjaunotas telpas un var apskatīt šo vēsturisko ēku. “Jau pagājušajā gadā stāstīju, ka esam jauna objekta atklāšanas gaidās un nu tūristus aicinām uz Skaistkalnes magazīnu jeb klēti, kur izveidota interaktīva ekspozīcija par Skaistkalnes karsta kritenēm un procesiem. Tur var arī redzēt un izbaudīt, kā ir, kad zeme zem kājām iegrūst. Šī objekta apmeklējumu var apvienot ar Skaistkalnes centra apskati, jo pēc rekonstrukcijas jaunus vaibstus ieguvusi katoļu baznīca, ir sakārtota tās apkārtne, tiek atjaunotas blakus esošās ēkas,” saka I. Turkupole-Zilpure un ved ceļotājus tālāk uz Kurmeni, kas pēdējos gados pamazām veidojas par interesantu tūrisma galamērķi. Jauns apskates objekts ir Mūru dzirnavas, kuras apsaimnieko dzejnieka Knuta Skujenieka bērnības draugs. Te var uzzināt par dzejnieka bērnības gaitām, viņa dzīvi, dzimtu, var apskatīt arī pašas dzirnavas un senlietu kolekciju. Šeit regulāri notiek arī Dzejas dienu pasākumi.

Turpinot stāstu par jaunumiem, tūrisma centra vadītāja min keramikas darbnīcu “Jogita Art Studio” Vecsaules pagastā un māla trauku gatavošanu nelielām grupām, radošo studiju “Lemo art” Brunavas pagastā, kur var pieteikties bišu vaska radošajai darbnīcai, kā arī vides izzinošo sētu “Pie ozoldārza” Mežotnē, bioloģisko upeņu saimniecību “Lonnija” un vīna darītavu Īslīcē, suši restorānu Bauskā. Aizvadītā gada nogalē atklāts arī jauns vides objekts “Menais gailis bumbā”, aktīvi kopš pagājušā gada apmeklētājus uzņem Svitenes muiža, kas ir jauka mākslas plenēru vieta. Valles pagastā atklāts atpūtas namiņš “Ozola stāsts”.

Vairāki jaunumi tūristus sagaida arī muzejos. Bauskas pils muzejs papildinājis pils interjeru ekspozīcijas kolekcijas ar 16.—17. gadsimta lietišķi dekoratīvās un tēlotājmākslas priekšmetiem. Papildināta ārtelpu un iekštelpu militārā ekspozīcija, pievēršot uzmanību Bauskas pilij kā nocietinājuma rezidencei 17. gadsimtā. Izveidota jauna tematiskā programma “Apgaismojums renesanses pilī”, kas ietver ekskursiju pilī diennakts tumšajā periodā lukturu gaismā, iepazīstot daudzveidīgos apgaismojuma ķermeņus pilī, un praktisko daļu, iegūstot uguni ar kramu, rakstot un lasot sveču gaismā, līdzdarbojoties ēnu teātrī un galda spēlēs. Tā gan pieejama tikai no novembra līdz februārim.

Atzīmējot rakstnieka un dzejnieka Viļa Plūdoņa 150. jubileju, Plūdoņa muzejā “Lejniekos” 1. maijā atklās jaunu ekspozīciju un līdz pat rudenim plānoti dažādi pasākumi. 

SKAISTKALNES MAGAZĪNĀ jeb klētī izveidota interaktīva ekspozīcija par Skaistkalnes karsta kritenēm un procesiem. Foto no Bauskas novada TIC

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.