Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jaunjelgaviešus šokē kosmiskā maksa par karsto ūdeni

Iedzīvotājiem jāizlemj — maksāt vai no pakalpojuma atteikties
No 6,15 eiro par viena kubikmetra karstā ūdens uzsildīšanu pērnajā vasarā līdz 11,31 eiro šī gada maijā un 22,50 eiro no jūnija — Jaunjelgavas daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji par tādu cenu kāpumu ir satriekti. Summai vēl jāpieskaita 12% pievienotās vērtības nodoklis (PVN). Līdz 27. maijam viņiem jādod atbilde, vai piekrīt tik daudz no jūnija maksāt par karsto ūdeni vai vēlas no pakalpojuma atteikties.
SIA “EkoSil” piegādāto karsto ūdeni izmanto astoņas Jaunjelgavas pilsētas daudzdzīvokļu mājas, skola un bērnudārzs. Pagājušajā vasarā firma prasīja 19 eiro par MWh siltumenerģijas, šī gada aprīļa beigās piedāvāja piegādāt karsto ūdeni par 35 eiro par MWh, taču maijā pieprasa jaunu cenu — 70 eiro par MWh.
Pašvaldība šī gada budžetā nebija paredzējusi līdzekļus tik lielam maksas pieaugumam, un tas ir arī trieciens iedzīvotāju makiem. Iedzīvotāji ir sašutuši par to, ka maksa par maiju — 11,31 eiro par kubikmetru — noteikta bez brīdinājuma, dome to apstiprināja 19. maija sēdē. Viņi vaino domi, ka tā noteikusi maksu ar atpakaļejošu datumu un jautā — kā dome tā var rīkoties?

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.