Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jaunjelgavas vidusskolai piešķir “eTwinning Skola” statusu

Jaunjelgavas vidusskola ir starp 22 Latvijas izglītības iestādēm, kurām šogad piešķirts Eiropas līmeņa “eTwinning Skola” statuss. Oktobra beigās šīs izglītības iestādes saņēma oficiālu apliecinājumu statusa iegūšanai — “eTwinning Skola” atzinības zīmi, karogu un suvenīrus, kā arī ES inovāciju, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāres Marijas Gabrielas pateicības vēstuli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

22 Latvijas izglītības iestādes ir starp tām 2935 iestādēm visā Eiropā, kam eTwinning Centrālais atbalsta dienests šī gada aprīlī uz diviem gadiem piešķīra “eTwinning Skola” statusu, tādējādi novērtējot iestāžu aktīvu iesaistīšanos eTwinning projektu īstenošanā un pedagogu profesionālās pilnveides pasākumu veicināšanā. Konkursa kārtībā augsto atzinības zīmi piešķīra iestādēm, kurās darbojas aktīvu skolotāju ko­mandas, kas īsteno eTwinning sadarbības projektus, skolā veicina digitālo pratību un interneta drošību. 

Jaunjelgavas vidusskola eTwinning skolu sadarbības tīklā darbojas kopš 2011. gada. Kopumā īstenoti 32 nacionāla un starptautiska mēroga projekti un saņemta augsta atzinības zīme — gan nacionālie, gan Eiropas Kvalitātes sertifikāti. Projekti veidoti par visdažādākajām tēmām, taču svarīgākais ir jauniešu un bērnu savstarpējā sadarbība, komunikācija, IKT rīku apguve un valodas prasmju uzlabošana, jo lielāka daļa no īstenotajiem projektiem ir starptautiski projekti. Jaunjelgavas vidusskola “eTwinning Skola” statusu iegūst otro reizi (pirmā — 2019. gadā).  

Skolas arī saņems īpašu pateicības vēstuli no Eiropas Savienības inovāciju, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāres Marijas Gabrielas, kurā viņa slavē skolu vadības un skolotāju ieguldīto darbu. Savā vēstulē komisāre Gabriela raksta: “Iegūtais “eTwinning Skola” statuss parāda, ka jūsu skola ir izmantojusi jaunākos digitālos un radošos rīkus, lai uzlabotu skolēnu mācību sasniegumus, atspoguļo veik­smīgu sadarbību ar citām eTwinning skolām.” Īpaši tiek izcelts arī “eTwinning Skolu” ieguldījums, nepārtraukti veicinot pedagogu profesionālo pilnveidi, kā rezultātā palīdzot pedagogiem uzlabot savas prasmes skolēnu labā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā Latvijā “eTwinning Skola” statusu ir ieguvušas 47 izglītības iestādes, pārstāvot dažādas pilsētas un novadus. Pedagogi, kuri iesaistījušies eTwinning, var meklēt atbalstu gan pie savas skolas kolēģiem, gan pedagogiem citās izglītības iestādēs, gan eTwinning vēstniekiem. Aizkraukles novadā darbojas vēstniece Līga Kraukle (Bebru pamatskola, Pērses sākumskola). eTwinning vēstnieks ir pieredzējis pedagogs, eTwinning projektu īstenotājs un padomdevējs, kas regulāri dalās savā pieredzē un vada nodarbības citiem eTwinning pedagogiem. 

Linda Muižniece, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras projektu koordinatore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.