Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jaunjelgavas un Neretas apvienībās uzstādīti tekstila konteineri

NESEN SECĒ uzstādītais tekstila konteiners. Solveigas Ivanovas foto

Kopš 1. jūnija Jaunjelgavas un Neretas apvienībās par atkritumu apsaimniekošanu gādā atkritumu apsaimniekotājs “Ķilupe”. Uzņēmums daudzviet uzstādījis tekstilam paredzētos konteinerus — četrus Jaunjelgavas pilsētā, pa vienam Secē, Neretā, Staburagā un Daudzesē. Vēl viens tekstila konteiners pieteikts Daudzevā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konteineri uzstādīti pēc pašvaldības ieskatiem. Ja iedzīvotāji uzskata, ka vēl kādā vietā tekstila konteiners ir nepieciešams, jāvēršas Aizkraukles novada pašvaldībā un kopā ar apsaimniekotāju šādu iespēju izskatīs. Apsaimniekotājs atgādina un lūdz ievērot instrukcijas uz tekstila konteineriem — visam, kas tiek likts konteinerā, jābūt stingri aizsietā maisā, lai mitrums netiek klāt. Tekstila konteinerā drīkst nodot apavus, apģērbu, aizkarus, palagus, ko atkārtoti kāds cits vēl var izmantot. Tekstils drīkst būt lietots, bet tam jābūt tīram. Šobrīd tekstila konteinerus Jaunjelgavas un Neretas apvienībās iztukšos katru otro nedēļu, ja kādā vietā konteiners piepildīsies ātrāk, tiks uzlikts papildu konteiners. Izvešanas nepieciešamību uzrauga pats apsaimniekotājs, tomēr, ja iedzīvotāji mana, ka konteiners ir pilns, tad maisiņus blakus tam nevajag likt. Uz konteineriem ir apsaimniekotāja telefona numurs — cilvēki aicināti ziņot, lai apsaimniekotājs var reaģēt un mainīt izvešanas grafiku konkrētajai adresei.

Tāpat uzņēmums izlicis stiklam, kartonam un plastmasas pudelēm paredzētos šķirošanas konteinerus. Neretas un Jaunjelgavas apvienībās vēl nav uzstādīti bioloģiski noārdāmo atkritumu konteineri, to uzstādīšanai jābūt pašvaldības iniciatīvai. Apsaimniekotājs skaidro, ka agrāk vai vēlāk šis jautājums tiks sakārtots un brūnie konteineri parādīs tur, kur tas būs nepieciešams. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.