Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jaunjelgavas kultūras centru vadīs Sandra Smona

SOLĪJUMUS PLĀNO PIERĀDĪT AR DARBIEM. Ar šī gada 1. aprīli Jaunjelgavas kultūras centra vadītāja būs Sandra Smona.
Foto no personīgā albuma

Par Jaunjelgavas kultūras centra direktori iecelta līdzšinējā mākslinieciskās daļas vadītāja Sandra Smona. Pašreizējā darbavietā iestādes “virtuve” mazliet jau iepazīta, taču solījumu vietā jaunā direktore plāno sevi pierādīt ar darbiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunjelgavas kultūras centram ir piecas struktūrvienības — Seces, Sunākstes, Staburaga, Sērenes un Daudzeses pagastos. Jaunjelgavas kultūras centra direktora amatam pieteicās trīs kandidātes. Pretendentu izvērtēšanas komisija par piemērotāko atzina Sandru Smonu. Viņas kandidatūru domes sēdē atbalstīja deputāti, un jaunos pienākumus viņa sāks pildīt ar 1. aprīli.

Sandra 2020. gadā ieguva augstāko izglītību kultūras vadībā Ekonomikas un kultūras augstskolā. Šobrīd viņa studē maģistrantūrā sociālo uzņēmējdarbību, aprites ekonomiku. Sandra strādājusi par pasākumu producenti Rīgā. Pirms dažiem gadiem viņa ar ģimeni pārcēlās uz Daudzevu, kur vasarās tiek organizēta bērnu nometne “Annas lauku skola”. Gandrīz divus gadus Sandra bija atpūtas kompleksa “Klidziņa” vadītāja, bet pēdējo pusotru mēnesi — Jaunjelgavas kultūras centra mākslinieciskās daļas vadītāja.

Vaicāta par nākotnes vīziju, jaunā direktore atturas bārstīt solījumus, viņai labāk patīk stāstīt par padarīto. “Man nepatīk solīt, esmu darītāja. Vispirms jāsaprot, kādi Jaunjelgavā ir cilvēku kultūras paradumi. Man gribas daudzveidību kultūrā, sapludināt dažādas jomas un nozares. Man ir svarīgas tradīcijas, to kopšana un turpināšana, bet pasaulē viss plūst un mainās, mums ir jāmainās līdzi un jāpiedāvā jauni pakalpojumi. Jāstrādā efektīvāk. Valsts struktūrās strādājošajiem ar pieejamo budžetu vajadzētu apieties tāpat kā ar savu maku. Rūpīgi jāizvērtē, kam tiek tērēts finansējums. Reizēm rodas iespaids, ka līdzekļi tiek tērēti tikai tādēļ, ka ir piešķirti. Tāpat būtu nepieciešams uzlabot infrastruktūru — Jaunjelgavas kultūras centrs ir bez vides pieejamības. Lai sapņotu par lieliem pasākumiem un norisēm, jāsakārto vides pieejamība, lai apmeklētājiem nebūtu ierobežojumu. Man svarīgi visu sakārtot, sākot no pamatiem. Daudzus uzlabojumus var veikt ar projektu atbalstu. Kultūras centra direktora pienākumi ir plašs jēdziens, man jāpārzina likumi, finanšu piesaiste un daudz kas cits. Jāņem vērā, ka kultūras centram ir piecas struktūrvienības. Nav nepieciešams rīkot daudz pasākumu, kas pārklājas, produktīvāk būtu veidot kvalitatīvas norises un nodrošināt transporta pakalpojumus, lai cilvēki novadā tos var apmeklēt. Jāceļ latiņa, lai vairotu apmeklētāju pulku,” stāsta Sandra Smona.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Beidzot kāds prātīgs vārds! Jaunā vadītāja ir smuka un apņēmibas pilna un runā skaidru valodu.

    Vina saka, ka Rūpīgi jāizvērtē, kam tiek tērēts finansējums. Reizēm rodas iespaids, ka līdzekļi tiek tērēti tikai tādēļ, ka ir piešķirti. Tāpat būtu nepieciešams uzlabot infrastruktūru — Jaunjelgavas kultūras centrs ir bez vides pieejamības.

    Sanāk, ka iepriekšējā vadība ir izsaimniekojusi visu kluba maciņu, tradīcijas nav izveidotas un nav pat pamatu, ar kuriem sākt strādāt! Esmu šokā par to ka Jaunjelgavas klubam nav vides pieejamības. Kas tur vispār ir darīts pēdējos gadus? Traļi vaļi gaņjau. A kas bija iepriekšējā vadība? Kur to var atrast?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.