Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jaunjelgavas “Fridrihštate” dziesmai “Es šodien jūku prātā” piešķir jaunu skanējumu

Jaunjelgavas kultūras centrā amatiermākslas kolektīvu sezonas atklāšanas pasākumā vokālā grupa “Fridrihštate” un tās vadītāja Una Arbidāne prezentēja jauno videoklipu — kaverversiju dziesmai “Es šodien jūku prātā”. Visiem labi zināmā dziesma ieguvusi jaunu skanējumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ideja par šīs dziesmas iedziedāšanu radās pirms pusotra gada. Grupa “Musiqq” bija izveidojusi muzikālu fragmentu, kurā bija “Es šodien jūku prātā” akordi apspēlēti ar angļu tekstu. Meklējot jauno repertuāru, grupas dalībnieces uzgāja šos minorīgos akordus. Liekot smieklus pie malas, radās doma dziesmu pārveidot un iedzīvināt jaunā versijā. Tas gan prasīja dziedātājām izkāpt no ierastās komforta zonas, jo tā ir pretēja ierastajiem romantiskajiem skaņdarbiem. Sadarbībā ar Jāni Narburtu tapa jaunais skanējums. “Videoklipa uzņemšana nebija sākotnējais mērķis. Vēlējāmies izraibināt savu ikdienu, dziedot sev neierastu dziesmu. Mums aranžija iepatikās, studijā dziesmu ierakstījām jūlijā, septembra sākumā Gārsenes pilī jau filmējām videoklipu,” stāsta Una Arbidāne. Trīs minūšu un 25 sekunžu garā videoklipa filmēšana prasīja visu dienu. Speciāli šim notikumam tapa jauni tērpi, kuru autore ir Ilze Ozola, zelta roku īpašniece. Gārsenes pils pārvaldniece, redzot aktīvo filmēšanas rosību, bija pārsteigta, cik gan daudz darba nākas ieguldīt pāris minūšu gara video radīšanā. Uztraukumu filmēšanas dienā sagādāja neprognozējamie laikapstākļi — lai īstenotu ieceri, bija vajadzīga saule, kas dienas pirmo pusi spītīgi slēpās. Una stāsta, ka arī kājās bija jūtams nogurums — skatuves apavos skraidīt pa visu pils kompleksu nav nemaz tik viegli, taču jau nākamajā dienā viss grūtums aizmirsies un pārņēmusi gandarījuma sajūta par paveikto. “Kad noskatījāmies gatavo videoklipu, bijām patīkami pārsteigtas. Videooperators Kaspars Kambars bija precīzi nolasījis mūsu vīziju un realizējis to,” stāsta U. Arbidāne. Pirms kaverversijas publicēšanas vajadzēja sazināties ar dziesmas autoriem un dabūt atļauju. Una sazinājās ar dziesmas vārdu autoru Ainaru Mielavu, kurš pēc tam ar mūzikas autoru Imantu Kalniņu. Mūziķi jaunjelgaviešu versiju atzina par labu un kvalitatīvu un deva atļauju tās publicēšanai.

Bez U. Arbidānes dziesmu iedziedāja sešas grupas “Fridrihštate” balsu īpašnieces, kuras pie Unas dzied jau 13 gadus. Dziedātājas ir pabeigušas skolu, šobrīd strādājošas jaunas dāmas, kāda strādā Rīgā, cita Jēkabpilī, bet visas apzinīgi brauc uz mēģinājumiem. “Meitenes grib turpināt dziedāt. Tā arī bija mana motivācija. Vēlējos, lai varam atstāt kaut ko paliekošu,” teic Una.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.