Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jaunjelgavā svētku egles iedegšanā rīko masku modes skati

Agitas Grīnvaldes-Irukas foto

Ar skaistu masku parādi Jaunjelgavā ieskandināts Ziemassvētku gaidīšanas laiks un iedegta svētku eglīte Vecpilsētas laukumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 Tur rotāta jau augoša eglīte, lai katru gadu nebūtu mežā jānocērt jauna zaļsvārce, jo skaista egle ir vērtība, – uzskata Jaunjelgavas kultūras centra direktore Sandra Smona. Vecpilsētas laukumu rotā arī izgaismotas dekoratīvās egles, un briedis. Sandra atklāj, ka līdz egles iedegšanai diemžēl nav izdevies īstenot visas šīs gada ieceres par pilsētas centra rotāšanu, bet cerams, ka līdz Jaunajam gadam tomēr izdosies jaunjelgaviešus pārsteigt ar vēl kaut ko. Skaistu pārsteigumu egles iedegšanas pasākumā piedzīvoja pati pasākuma organizatore, sagaidot krietnu pulciņu maskotu svētku dalībnieku – kopā ap 30. Viņi visi tika aicināti uz nelielās skatuves, lai skatītāju applausu pavadīti demonstrētu savas maskas. Tur bija rūķi, Ziemassvētku vecītis, sniegpārsliņas, sniegavīrs, Ziemassvētku eglīte, dažādi dzīvnieki un pat Grinčs. Visi maskās tērpušies saņēma saldumu paciņas, kuras plīdzēja sarūpēt vietējie uzņēmēji.

Pirmo reizi pirms egles iedegšanas jaunjelgavieši varēja apmeklēt arī Ziemassvētku tirdziņu, un atzina, kas šī ir ļoti laba ideja. Prieks bija satikt vietējos amatniekus un rokdarbniekus no Daudzeses, Skrīveriem, Sērenes, Salas, mājražotājus no Seces, Kokneses un Pļaviņām. Adījumi, māla un koka izstrādājumi, sveces, somas, jostas, adventes vainagi, Ziemassvētku dekori un rotājumi, kosmētika, medus, konservējumi, kūpinājumis un kūkas – tas viss bijas atrodams tirgotāju stendos. Izstaigājos tirdziņu, varēja sagādāt gan dāvanas tuviniekiem svētkos, gan gardumus, ko celt galdā svētku gaidīšanas laikā. Bērni varēja piedalīties radošajās darbnīcās.

8. decembrī Ziemassvētku tirdziņš būs arī Kokneses tūrisma centrā un daļu no Jaunjelgavā satiktajiem amatniekiem un mājražotājiem varēs sastapt arī Koknesē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.