Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jaunjelgavā reģistrētā uzņēmuma “Latgran” apgrozījums pērn samazinājies

Foto no latgran.com

Jaunjelgavā reģistrētais kokskaidu granulu ražotājs SIA “Latgran” pagājušajā gadā strādāja ar 167,507 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 18% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānija cieta zaudējumus 16,552 miljonu eiro apmērā, liecina informācija “Firmas.lv”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pērn uzņēmums strādāja plānotajā režīmā. Visās ražotnēs saražotais granulu apmērs bija lielāks nekā iepriekšējā gadā, un visas ražotnes pārsniedza plānoto apjomu.

Skaidrojot pagājušā gada finanšu rādītājus, uzņēmuma vadība norāda, ka pērn noteicošais faktors bija izejmateriāla pieejamība un pieprasījums pēc gatavās produkcijas.

Vienlaikus uzņēmuma vadība atzīmē, ka nepārtrauktas ražošanas procesa nodrošināšanai galvenais faktors bija izejvielu izmaksas, kas 2022. gada nogalē sasniedza iepriekšējos gados nepiedzīvotu kāpumu un cenu līmeni, kas saglabājās arī 2023. gada pirmajā ceturksnī. Tāpat negatīvu iespaidu uz ražošanas izmaksām atstāja elektroenerģijas sadārdzinājums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Latgran” vadība skaidro, ka pērn bija daudz izaicinājumu, lai sabalansētu augstās ražošanas izmaksas ar cenu tendencēm granulu tirgū. Neskatoties uz to, uzņēmums nodrošināja nepārtrauktu ražošanas procesu.

Kopumā 2023. gadā uzņēmums saražoja 597,5 tonnu kokskaidu granulu, kas ir par 16% vairāk nekā 2022. gadā, un par 4% mazāk nekā 2021. gadā. Visa saražotā produkcija tika realizēta eksportā, un tās pārdošanas apmērs palielinājās par 4%.

Vadības ziņojumā arī teikts, ka karš Ukrainā radīja būtisku ietekmi uz uzņēmuma saimniecisko darbību, galvenokārt uz izejmateriālu pieejamību tirgū.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmums pērn veica aizņēmumu atmaksu pēc līgumā paredzētā grafika, tāpat pērn uzņēmums neveica būtiskas investīcijas, un jaunus aizņēmumus nesaņēma, norādīts vadības ziņojumā.

Šogad ‘‘Latgran’’ turpinās attīstīt savu galveno darbības veidu — kokskaidu granulu ražošanu un realizāciju. Tāpat uzņēmums meklēs jaunus materiāla iepirkuma avotus, lai 2024. gadā visas četras uzņēmuma ražotnes varētu strādāt ar pilnu jaudu un nodrošināt ‘‘Latgran’’ ilgtspējīgu saimniecisko darbību arī turpmāk, palielinot ražošanas procesa efektivitāti un apmierinot pircēju prasības.

Kompānija ir reģistrēta 2004. gadā, un tās pamatkapitāls ir 3,1 miljons eiro. Uzņēmums pieder Igaunijas ‘‘Graanul Invest’’, bet tās patiesie labuma guvēji ir Igaunijas pilsoņi Anders Andersons un Rauls Kirjanens.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.