Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jaunjelgavā dibinās biedrību “Sēlijas asociācija”

18.maijā plkst.13 Jaunjelgavas kultūras centrā, Jelgavas ielā 31, tiksies Sēlijas pašvaldību, nevalstisko organizāciju un sabiedrības aktīvie pārstāvji no dažādām Sēlijas vietām, lai oficiāli dibinātu biedrību “Sēlijas asociācija”. Gaidīts bus iIkviens interesents un atbalstītājs — informē Evija Vectirāne, Sēlijas asociācijas pagaidu valdes locekle.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ievērojot Sēļu dienās 1995. gada 15. decembrī pieņemto lēmumu “Par Sēlijas asociācijas (biedrības) nodibināšanu”, kā arī Sēlijas 10. kongresā 2021. gada 11. septembrī pieņemto memorandu par Sēlijas asociācijas darbības atjaunošanu un rezolūciju “Varam būt droši – Sēlija ir”, biedrība “Sēlijas asociācija” atbilstoši šiem statūtiem turpinās pēc akadēmiķa Jāņa Stradiņa ierosinājuma 1995. gada 15. decembrī dibinātās Sēlijas asociācijas kā neformālas domubiedru apvienības darbu, kas no 1999. gada līdz 2014. gadam bijusi Latvijas Zinātņu akadēmijas struktūrvienība (asociēta sabiedriska organizācija), bet no 2014. gada līdz 2021. gadam atradusies Latvijas Pašvaldību savienības struktūrvienības – Sēlijas novadu apvienības – pārziņā.

Sēlijas asociācija ir Sēlijas pašvaldību, vietējo kopienu, biedrību un nodibinājumu, kā arī pilsoniski aktīvu Sēlijas iedzīvotāju un Sēlijas idejas atbalstītāju sadarbības platforma, kas pārstāv Sēlijas intereses un pauž Sēlijas nostāju jautājumos, kas skar Sēliju.

Biedrības mērķi ir veicināt Sēlijas attīstību visās jomās, stiprināt sēļu identitāti un sekmēt dažādu institūciju un sabiedrības sadarbību Sēlijas vēsturiskās zemes un tās iedzīvotāju izaugsmei.

Sēlijas asociācija pārstāv Sēlijas intereses Latviešu vēsturisko zemju un kultūrtelpu attīstības plāna izstrādē un izpildē, piedalās Latviešu vēsturisko zemju attīstības padomē, kā arī darbojas kā Saeimas, Ministru kabineta, citu valsts un pašvaldību institūciju sadarbības partneris Sēlijas jautājumu risināšanā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.