Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jaunjelgavā ar izstādi ieskandina gaidāmo jubileju

LAIKA RITUMS MĀKSLĀ. Aizkraukles Mākslas skolas skolotāja Rasma Rinkēviča (no kreisās) un iestādes direktore Inese Dembovska.
Foto no personīgā albuma

Jaunjelgavas klases audzēkņu darbi no skolas fondiem

Jaunjelgavas kultūras centrā apskatāma Aizkraukles Mākslas skolas Jaunjelgavas klases audzēkņu darbu izstāde no skolas fondiem. Tā ir gaidāmās 30 gadu jubilejas ieskaņa, kas ievada svētku desmitgadi, kopš klase dibināta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukles Mākslas skola atklāta 1992. gadā, gadu vēlāk — Jaunjelgavas klase. Jaunjelgavā bērni tāpat kā Aizkrauklē apgūst vienotās programmas obligātos mācību priekšmetus — zīmēšanu, gleznošanu, kompozīciju, veidošanu, mākslas pamatus. Izvēles priekšmetos bērni var izvēlēties darbu materiālā, tāpat audzēkņi brauc uz Aizkraukles Mākslas skolu, kur pie speciālistiem apgūst veidošanu un ādas apstrādi.

Jaunjelgava ir vienīgā vieta, kur izveidota Aizkraukles Mākslas skolas klase. “Viss atkarīgs no tā, vai ir cilvēks, kas spēj un ir gatavs uzņemties pienākumus. Jau tolaik profesionāla un jauka pasniedzēja mākslas skolā bija Rasma Rinkēviča, kura varēja būt Jaunjelgavas klases priekšgalā un uzņemties tās vadīšanu,” stāsta Inese Dembovska, Aizkraukles Mākslas skolas direktore. Skolotāja Rasma Rinkēviča turpina darbu Jaunjelgavas klasē, ar bērniem strādā arī Vaira Lejniece, kura ar savu enerģiju, zināšanām, prasmēm un aktīvo darbību vietējā kultūras dzīvē papildina mācību procesu.

Audzēkņu labākos darbus mākslas skola saglabā, veidojot fondus. Šie fondu darbi kalpo kā metodiskais un izstāžu materiāls. Tagad darbi, kas no Jaunjelgavas klases dibināšanas glabāti, izlikti apskatei līdz 18. septembrim.

Izstādes atklāšana līdzinājās albuma pārskatīšanai. “Interesanti apskatīties, kā audzēkņi un skolēni darbojušies iestādes pirmajos gados. Apskatei izstādīts interesants Aizkraukles Mākslas skolas Jaunjelgavas klases murālis, kas noteikti jāredz. Tas ir par Mārtiņdienas gaili, darbs veidots no interesantām slejām. Vēlu meitenēm izturību un tikpat radošu un aktīvu darbību! Audzēkņiem patīk! Katra viesošanās Jaunjelgavas klasē ir pieredzes apmaiņa, jo katra skolotāja strādā ar savām metodēm un pieeju. Kā personība dod savu pienesumu mācību procesā,” Jaunjelgavas klasi slavē Inese Dembovska. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.