Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jauniešu projektu konkurss “LAIKS TAVAI IDEJAI” noslēdzas Koknesē

foto no Kokneses jauniešu biedrības

Kas gan var būt labāks par sālsmaizes viesībām, kā noslēguma pasākums biedrības “Kokneses jauniešu biedrība” projekta “GATAVS DZĪVEI” aktivitātei “LAIKS TAVAI IDEJAI”?!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ceļš uz jauniešu iniciatīvu projektiem sākās 20. maijā, kad notika trīs dienu organizētas projektu darbnīcas jauniešiem, kurā piedalījās 15 Aizkraukles novada jaunieši, no kuriem četri darbnīcās uzrakstītie projekti iesniegti konkursā. Jūnijā ikviens Aizkraukles novada jaunieties varēja iesniegt savu projekta ideju biedrībai “Kokneses jauniešu biedrība” un saņemt līdz 350 eiro finansējumu savas idejas attīstīšanai. Biedrība saņēma 11 projektu pieteikumus, no kuriem apstiprināja desmit, bet realizēti astoņi jauniešu projekti.

Starp apstiprinātajiem projektiem bija Ksenijas Vītoliņas projekts “BUMBAS LIDOJUMS” – 9. jūlijā volejbola sacensībās brīvdienu piestātnē “Pērsejas”, kurās piedalījās 40 dalībnieki.

Natālijas Zeicas projektā “3×3 turnīrs STĪPĀ” 17. jūlijā 24 aktīvi jaunieši piedalījās strītbola sacensībās Kokneses sporta centra basketbola laukumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deivida Vanaga projekts “Futbols visiem” norisinājās 23.jūlijā ar futbola turnīriem U12 un U16 vecuma grupās, dalībnieku skaits – 37.

Savukārt 23. jūlijā Vecbebru stadionā ap 20 jauno volejbolistu piedalījās Amandas Kristas Kosmačevskas projekta “Ja bumba lido, tad nevajag te stāvēt” organizētajās volejbola sacensībās.

Rūdolfa Emīla Zvejnieka projektā “Trenējies volejbolu biežāk!” tapa volejbola treniņu siena, kuru atklāja J. Krievāra kausa sacensībās 6. augustā, un atklāšanas pasākumā tika organizēti atsevišķi treniņa sienas vingrinājumi ar veicināšanas balvām. Atklāšanu apmeklēja 31 dalībnieks, bet 65 jaunieši piedalījās septiņos atvērtajos treniņos Vecbebru stadionā, ko vadīja Artis Zvejnieks. Volejbola siena ir pieejama ikvienam interesentam, kurš vēlas uzlabot savu volejbola tehniku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Amandas Malatkovskas projektā “Āra skatuves ierīkošana AIIC garāžas teritorijā” tika uzbūvēta koka skatuve pēc jauniešu skices pie pulcēšanās vietas “Garāžiņa”. Skatuvi jaunieši izmanto saviem pasākumiem, piemēram, projekta ietvaros jaunieši īstenoja četrus pasākumus – skatuves labiekārtošanas aktivitāti, kurā jaunieši paši ierīkoja skatuvi, krāsoja un izdekorēja apkārtni, tad sekoja skatuves atklāšanas pasākums 17. augustā. Pēdējos siltos vasaras vakarus jaunieši izmantoja karaokes vakara un stand up kino vakara organizēšanai. Kopā projekta ietvaros skatuvīti izmantoja 51 pasākumu dalībnieks.

Markusa Ūtēna projektā “Augstāk par zemi” 3. septembra pēcpusdienā organizētas sacensības Kokneses skeitparkā. Pasākumā piedalījās 50 dalībnieki: 6 Pro Scooter kategorijā, 29 amatieru Scooter, 5 Inline, 3 Skate un 3 Pro BMX un 4 BMX amatieros. Dalībnieki bija no visas Latvijas: Ogre, Ikšķile, Aizkraukle, Jēkabpils, Ventspils, Rīga un citurienes. Pasākumā bija vadītājs un trīs tiesneši. Jaunieši iemācījās ne tikai organizēt sacensības, bet arī uzrunāt sponsorus. Pasākuma rīkošanā atbalstu sniedza Ripot.lv un Kokneses sporta centrs, sponsorējot balvas.

Lauras Zīmeles projekts “Jauniešu vidū” ir podkāstu cikls, kurā meitenes intervēja jauniešu interesēm atbilstošus speciālistus. Kopā ir tapuši seši raidījumi: ar uztura speciālistu, fizioterapeitu, skolas psihologu, jaunieti – uzņēmēju, LU biznesa inkubatora pārstāvēm un par darbu ārzemēs. Raidījumam ir 99 sekotāji, 871 skatījums un 20 vidusskolēni klātienē noskatījās video. Raidījumu cikls ir paredzēts kā palīgmateriāls audzināšanas stundām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noslēguma pasākumā, 7. oktobra vakarā, ieradās jaunieši, kuri savus projektus bija realizējuši, lai vakara gaitā dalītos pieredzē, savos veiksmes stāstos un grūtībās, kuras pārvarēja projektu īstenošanas laikā. Tas vienlaikus bija arī Kokneses jauniešu biedrības jaunās telpas atklāšanas pasākums. Pateicamies Kokneses apvienības pārvaldei par to nodrošināšanu. Biedrības jaunā mītne atrodas Koknesē, Vērenes ielā 1, 3. stāvā, un to izmantos gan kā biedrības biroja telpu, gan vietu jauniešu pasākumu rīkošanai.

Aicinām sekot līdzi biedrības aktivitātēm Facebook https://www.facebook.com/YouthSocietyOfKoknese un Instagram https://www.instagram.com/kjb_biedriba/.

Informāciju sagatavoja Kokneses jauniešu biedrība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.