Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jauniešu biedrības “SOLIS” lielais atspēriens. Projekts noslēdzies, taču aktīvā darbība turpinās ar jaunu jaudu

Jūnijā noslēdzies viens no lielākajiem jauniešu biedrības “SOLIS” projektiem — “Kokneses jauniešu biedrības atspēriens”. Saistībā ar to gada garumā esam piedzīvojuši lielas pārmaiņas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieci soļi

Kādi tad bija mūsu soļi, ko spērām projekta laikā? Pirmais — 2022. gada nogalē tapa biedrības stratēģija un uz papīra apkopojām visus darāmos darbus, kā arī nonācām līdz mūsu misijai vienā teikumā — palīdzēt jauniešiem saskatīt savu potenciālu un izmantot iekšējos resursus personības attīstībā.

Otro soli spērām kopā ar biedrības biedriem, vērtējot, domājot un izlemjot par labu jaunam nosaukumam. Starp variantiem pavīdēja gan “Lumos”, gan “PakāPiens”, gan “Pārkāpiens”, līdz beigu beigās izlēmām par labu jauniešu biedrībai “SOLIS”. Darbam ar sociālajiem tīkliem un komunikācijas aktivitātēm piesaistījām jaunieti Kseniju Vītoliņu, kura ienesa jaunas vēsmas organizācijas darbā un palīdzēja sagatavot vairākas interesantas, radošas viktorīnas un spēles.

Trešais solis aizveda līdz biedrības jaunajam logo. Izsludinājām konkursu par tā skici un no 28 iesūtītajiem variantiem par pamatu izvēlējāmies koknesietes Ievas Mindes darbu, kuram bija arī lielākais balsojumu skaits sociālajos tīklos. Jaunā logo variantus, fontus un krāsu karti izstrādāja māksliniece Sabīne Līva Pētersone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ceturto soli sākām spert jau 2022. gada vasarā, rīkojot vasaras skolu jaunatnes darbiniekiem, kurā bija gan speciālistu lekcijas par sponsoru piesaisti, personības tipiem, gan veselīga dzīvesveida nodarbības, radošās aktivitātes ar rotu gatavošanu, gleznošanu, ciemošanās pie vietējiem uzņēmējiem (paipalu ferma “Rīta putni”), gan naksnīga pastaiga līdz Kokneses pilsdrupām. Vasaras skola ir viens no biedrības izstrādātajiem saimnieciskās darbības piedāvājumiem. Projekta aktivitāšu koordinatore Ieva Ūtēna sagatavojusi apmācību un nodarbību programmas bērniem, jauniešiem, jaunatnes darbiniekiem, korporatīvajiem klientiem un organizācijām. To klāstā ir radošās darbnīcas, projektu rakstīšanas meistarklases, personības izaugsmes un komandas saliedēšanas aktivitātes, digitālo rīku darbnīcas, atbalsta grupu un korekcijas programmu vadīšana jauniešiem, pārgājieni, aktivitātes dabā, vasaras un klusuma skola. Visa informācija par nodarbību tēmām, mērķauditoriju un izmaksām atrodama mājaslapā www.biedribasolis.lv, sadaļā “Piedāvājumi”.

Piektais projekta solis prasīja lielu darbu un savas līdzšinējās darbības izvērtēšanu, kā arī informācijas izsijāšanu, lai mēs beidzot nonāktu pie ilgi gaidītā organizācijas papildinājuma — jaunās biedrības mājaslapas! Sadarbībā ar “IT Risinājumi” tapa www.biedribasolis.lv, kurā apkopojam noderīgu informāciju jauniešiem un informējam sabiedrību par savām aktivitātēm un projektiem. Lapa ir mūsu portfolio un būtiska daļa no jaunās identitātes.

Iesāktais turpinās

Viens projekts noslēdzies, taču mūsu darbība turpinās ar jaunu jaudu. Esam būtiski papildinājuši savus resursus, veikuši iekšējās informācijas apkopošanu, sakārtojuši prioritātes. Kas ir mūsu nākamie soļi? Strādājam pie Kvalitātes zīmes pieteikuma sagatavošanas Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrai, lai īstenotu projektus ar ārvalstu brīvprātīgo jauniešu uzņemšanu, kā arī lai nākotnē varētu nosūtīt mūsu jauniešus pieredzes gūšanā uz citām organizācijām. Attīstīsim arī pārgājienu un piedzīvojumu terapijas programmas jauniešiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Projekts “Kokneses jauniešu biedrības atspēriens” mums ir atvēris jaunus apvāršņus, esam spēruši vienu nozīmīgu SOLI pretī finansiālai neatkarībai! Pirmo reizi mēs īstenojām izaugsmes un relaksācijas Vasaras skolu jaunatnes darbiniekiem. Esam izveidojuši jaunu identitāti un tēlu, ko ar lepnumu turpināsim attīstīt, piedāvājot maksas pakalpojumus jauniešiem, jaunatnes darbiniekiem un organizācijām. Liels darbs ir ieguldīts mājaslapas izstrādē, par to paldies mūsu Mārai! Ko vēl var vēlēties? Lai mums izdodas iecerētais!” atzīst projekta koordinatore Ieva Ūtēna.

Jaunas iespējas

Īstenojam projektu no 2022. gada jūlija, esam paveikuši lielu darbu biedrības kapacitātes celšanā un darbības mēroga paplašināšanā. Mēs vēlamies būt spēcīga, vienota organizācija, kura palīdz jauniešiem saskatīt dzīves iespējas un pilnveidot sevi un ir būtisks atbalsts jaunatnes darbiniekiem ikdienas darbā. Šo visu mēs nevarētu īstenot bez finansiāla atbalsta, ko sniedz Islande, Lihtenšteina un Norvēģija saistībā ar Eiropas Ekonomiskās zonas un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

Tuvākie plāni ir iesniegt Kvalitātes zīmes pieteikumu, lai attīstītu brīvprātīgo mobilitātes projektus Eiropā. Vasarā paredzēts atbalstīt divus jauniešu iniciatīvu projektus. Vienu īstenos I. Gaiša Kokneses vidusskolas skolēnu padome, lai izveidotu savu logo un vienotus T kreklus projektā “Brīva vieta reklāmai”. Otru īsteno biedrības jaunieši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektā “SUP&ZUP” paredzēts, peldot ar supiem, attīrīt Pērses un Daugavas upes no atkritumiem. 19. augustā mūs varēs sastapt Pļaviņās pie jauniešu iniciatīvu centra “Ideja”, kur svinēs Aizkraukles novada Jauniešu dienu.

Savukārt 2. septembrī rīkosim ikgadējās Kokneses skeitparka sacensības. 

autors: Māra Bitēna, projektu vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.