Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jaunieši iepazīst nākotnes profesijas

AIZRAUJOŠA DIENA aizkrauklietim Patrikam Britānam “Ēnu dienā” bija kopā ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču. Ilmāra Znotiņa foto

Izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” rīkotajā ikgadējās karjeras izglītības pasākumā skolēniem “Ēnu diena” šogad ar dažādām profesijām iepazīstināja vairāk nekā 2000 darba devēju un dažādu profesiju pārstāvju. Iespēju uzzināt vairāk par mācību un darba iespējām izmantoja arī Aizkraukles novada skolēni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sadarbībā ar “Junior Achievement Latvia” šogad kopumā bija piedāvātas 12 753 vakances. Darba devēju, kuri piedalījās šajā pasākumā, un ēnotāju noteikti bija vairāk, jo daudzi jaunieši paši sazinājās ar konkrētajām darbavietām.

Ik gadu liela interese ir būt klāt arī valsts augstāko amatpersonu ikdienā. Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču ēnot vēlējās 150 jaunieši no visas Latvijas, bet šī iespēja bija dota tikai septiņiem, un Patriks Britāns no Aizkraukles bija viens no viņiem.

Jaunietis stāsta, ka, vecāku pamudināts, šogad pirmo reizi nolēmis piedalīties “Ēnu dienās”. Ikdienā viņš nodarbojas ar sportu, spēlē basketbolu un futbolu, tāpēc vispirms meklējis ar sportu saistītas vakances, kuru izvēle nebija liela. Tad iedomājies, ka labprāt klātienē iepazītu Edgara Rinkēviča darba dienu, jo Patriks seko līdzi Valsts prezidenta ikdienas gaitām sociālajos tīklos. Drīz vien viņš saņēmis atbildi, ka pieteikums apstiprināts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Patriks stāsta, ka diena pagāja ļoti ātri, jo bija daudz aktivitāšu, un visu šo laiku prezidents bija kopā ar jauniešiem. Sākumā notika ekskursija Rīgas pilī, tad iepazīšanās ar prezidentu un tikšanās ar viņa padomniekiem. Ļoti interesanta bijusi tikšanās ar Ukrainas premjerministru Denisu Šmihaļu, kurš atzinīgi novērtēja “Ēnu dienas” iespējas. Ēnotāju diena turpinājās, iepazīstoties ar Militārās policijas darbu un iejūtoties prezidenta apsarga lomā.

— Visas dienas laikā mums bija iespēja uzdot interesējošus jautājumus Valsts prezidentam, tādējādi labāk viņu iepazīt kā cilvēku. Apskatījām viņa darba kabinetu, kur viņš todien parakstīja likumu un apskatījām arī prezidenta dzīvokli, kur gan viņš ne reizi vēl neesot nakšņojis. Diezgan neierasti bija doties pusdienās ar prezidentu vairāku apsargu pavadībā. Viņu nepārtrauktā klātbūtne, kā atzina pats prezidents, arī esot grūtākais šajā darbā. Dienu noslēdzām ar Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra apmeklējumu, — stāsta aizkrauklietis.

Viņš atzina, ka visvairāk paticis, ka bijusi iespēja satikties un sarunāties ar prezidentu, kurš ir ļoti vienkāršs, komunikabls un kā pats sakot — parasts cilvēks.

Jau vairākus gadus populārākā nozare ir medicīna, un šogad salīdzinoši daudz skolēnu izvēlējās ēnot zobārstus. Skolēni iepazina arī programmētāju, policistu, stjuartu, arhitektu, bibliotekāru, aktieru un daudzu citu profesiju pārstāvju darbu. Marta Ozoliņa no Pļaviņu vidusskolas šogad ēnoja Valsts probācijas dienesta vadošo probācijas speciālistu — psihologu Vilni Krūmiņu. Šo jomu izvēlējusies, jo viņu interesē gan psihologa, gan jurista darbs. Ēnojot tieši šajā vietā, viņai bija iespēja uzzināt vairāk par abiem vienlaikus. Marta atzīst, ka, pateicoties šai pieredzei, guvusi labāku priekšstatu par psihologa ikdienu un darba pienākumiem, un, iespējams, savu nākotni viņa varētu saistīt ar kādu no minētajām profesijām. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.