Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jaunie mūziķi tiekas Koknesē. Starptautiska žūrija vērtē 83 dalībnieku sniegumu

MĒRĶTIECĪGA AUDZĒKNE. Arita Niedre no Kokneses mūzikas skolas ar skolotāju Ilona Makareni, kura konkursam sagatavojusi vairākus audzēkņus. Foto no Kokneses mūzikas skolas

Kokneses mūzikas skolā aizvadīts jau 18. starptautiskais konkurss klaviermūzikas izpildītājiem “Koknese 2023”. Uzstājās 83 dalībnieki no Latvijas un Lietuvas mūzikas skolām. 25 no viņiem piedalījās attālināti, pārējie spēlēja klātienē Koknesē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunos mūziķus vērtēja starptautiska žūrija — Daugavpils mūzikas vidusskolas direktora vietniece Elīna Bambāne (priekšsēdētāja), Karīna Goldmane no Hans-Werner-Henze mūzikas skolas Vācijā un Latvijas Mūzikas akadēmijas lektors, kormeistars Edgars Tomševics. Mūziķu sniegumu, kuri piedalījās attālināti, vērtēja J. Mediņa mūzikas vidusskolas, kā arī Kokneses mūzikas skolas pedagogs Kaspars Bumbišs, kurš ir arī šīs skolas absolvents.

Par konkursa laureātiem A1, A2 (7 — 8 gadi), B1 grupā (9 — 10 gadi), C1 (11 — 12 gadi), D2 (13 — 14 gadi) un duetu grupās atzīti jaunie mūziķi no Ludzas mūzikas pamatskolas, Viļņas un A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas.

Savu prasmi ar panākumiem parādīja arī Aizkraukles novada mūzikas skolu pārstāvji. Kokneses mūzikas skolas skolotājas Ilona Makareni audzēkņi Arita Niedre no 8. klases ieguva 2. vietu, Klāvs Miķelsons no 2. klases — 3. vietu. P. Barisona Aizkraukles mūzikas skolas 3. klases audzēkne Elza Virbule (skolotāja Ilona Makareni) arī ieguva 3. vietu. Pļaviņu mūzikas skolas skolotājas Sigitas Vilkaplāteres 3. klases audzēknim Gustavam Briedim 2. vieta, Matīsam Briedim no 4. klases Atzinība, ko saņēma arī Magdalena Meinuza no 3. klases (Sarmīte Ambaine).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kokneses mūzikas skolas direktore Iveta Bērziņa atzina, ka pēc pandēmijas nav vienkārši sagatavot un aizvest audzēkņus uz konkursiem, jo tam nepieciešams finansējums. Arī attālums daudz ko nozīmē, tāpēc tālāko skolu kolektīvi bija pateicīgi par iespēju piedalīties attālināti.

— Konkursa rīkošana ir liels darbs, bet gandarījumu sniedz lielais dalībnieku skaits, audzēkņu sniegums un atzinība no pedagogiem. Tas bija visa skolas kolektīva nopelns, jo iesaistījās katrs, un konkurss organizatoriski aizvadīts ļoti veiksmīgi. No dalībniekiem esmu saņēmusi tikai pozitīvas atsauksmes. Turklāt e-pasta vēstule no Lietuvas man pienāca latviešu valodā! Žūrija atzina, ka šogad visās grupās audzēkņi bija ļoti labi sagatavoti, — teica Iveta Bērziņa. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.