Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jaunas ierīces optikas salonā Aizkrauklē

FUNDUS KAMERA īsā laikā sniedz informāciju par pacienta veselību. Daigas Griezes foto

Ar pārvērtībām jaunais gads sācies Aizkraukles optikas salonā “Acu priekam”. Telpās veikts kosmētiskais remonts, un atjaunots redzes aprūpes kabinets.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Optikas telpas kļuvušas gaišākas un mājīgākas. Klientu ērtībām iekārtots stūrītis uzgaidīšanai ar dīvānu.

Tomēr pats svarīgākais ir iegādātais jaunais aprīkojums, ar ko strādās optometriste Daiga Grieze. Viņas vadītā SIA “Grieze DE” startēja Aizkraukles rajona partnerības izsludinātajā LEADER projektu konkursā ar projektu “Redzes aprūpes pakalpojumu uzlabošana un paplašināšana”. Projektu atbalstīja, un tika iegādātas jaunas darba iekārtas.

Viena no tām ir fundus kamera. Ar to tiek nofotografēta acs aizmugurējā daļa — tīklene. Iegūtais attēls sniedz informāciju par pacienta veselību — ar to nosaka cukura diabēta radītās izmaiņas tīklenē, konstatē glaukomas risku, tīklenes bojājumus, dzimumzīmes. Veicot izmeklējumu atkārtoti, var izvērtēt dinamiku. “Lielākā daļa akluma cēloņu slēpjas tīklenē,” teic optometriste Daiga Grieze.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektā iegādāts arī jauns tonometrs acu spiediena mērīšanai, kas ir mazāk jūtams cilvēka acij. Acu spiedienu būtiski ir kontrolēt glaukomas diagnosticēšanai.

Vēl viena inovatīva iekārta ir foropters. Tas padara redzes pārbaudes procesu ērtāku, aizvieto proves lēcu kasti, un cilvēkam nav jāvelk proves rāmis, lai pielāgotu nepieciešamo briļļu stiprumu. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.